Koniec sezonu zasadniczego BIG3. Czas na play-offs!

Za nami ostatnie dwie kolejki sezonu zasadniczego BIG3. Wiemy już wszystko: w fazie Play-Off zagrają Trilogy, 3 Headed Monsters, Power i Aliens. Sprawdziliśmy co działo się w ostatnich spotkaniach sezonu zasadniczego, emocji nie brakowało.

Kolejka 7

3’S COMPANY – KILLER 3’S

W pierwszej połowie pojedynku jak w transie grał Mike Beasley, trafił 7-13 z gry zdobywając 21 pkt. Po przerwie jednak zdobył już tylko 4 punkty, w czym główna zasługa obrony Killer 3’s, którzy byli świadomi że zatrzymanie Michaela może zagwarantować im zwycięstwo. Emocje jednak nie zabrakło do samego końca, Dominique Johnson spudłował rzut za 3, który szczęśliwie zebrał Frank Nitty i oddał piłkę do Johnsona, który za drugim razem się nie pomylił i zakończył spotkanie. Tym samym 3’s Company kończą swój udział w tym sezonie, Killer 3’s pozostają wciąż w grze…

TRI STATE – POWER

Drugie spotkanie to pojedynek Power z Tri State. W całym spotkaniu błyszczał pierwszy pick tegorocznego draftu czyli Glen Rice Jr., notując 23 pkt., trafiając przy tym na bardzo dobrej skuteczności 8/12. W ekipie rywali najlepiej punktował Jason Richardson 21 pkt. Obie drużyny zobaczymy jeszcze w nadchodzącej kolejce. Jedni i drudzy będą potrzebowali wygranej do tego mieć trochę szczęścia by znaleźć się w dalszej fazie sezonu.

TRILOGY – GHOST BALLERS

Obrońcy tytułu zwyciężają i tym samym kończą sezon drużyny Ghost Ballers. Mecz nie należał do najładniejszych, festiwal nietrafionych rzutów, zawodnicy obu drużyn trafili zaledwie 4/32 zza łuku. Trilogy wygrali na deskach, a Earl Clark i Amir Johnson zakończyli spotkanie z double-double (Clark 16 pkt., 13 zb., Johnson 16 pkt., 14 zb.). Po stronie pokonanych punktował Mike Taylor 15 pkt., oraz Chris Johnson 11 pkt. Trilogy pozostają w grze.

Kolejka 8

TRILOGY – KILLER 3’S

Ostatnią kolejkę sezonu rozpoczyna spotkanie Killer 3’s vs. Trilogy. Obie połowy zakończyły się wynikiem 25-14 dla Trilogy. W meczu zobaczyliśmy kompletną dominację obrońców tytułu. Niedługo po rozpoczęciu spotkania, z powodu urazu parkiet na całą pierwszą połowę opuścił Franklin Session. W między czasie na boisku mieliśmy “show” w wykonaniu Isaiaha Briscoe, który zdobył 11 z pierwszych 13 punktów swojej drużyny, a w całym spotkaniu uzbierał 24 punkty. Oprócz niego dla zwycięzców punktowali Amir Johnson 14 pkt., 7 zb., oraz Earl Clark 12 pkt., 7 zb. Frank Nitty wrócił na drugą odsłonę ale było już za późno by zatrzymać rozpędzonych Trilogy. Dla Killer 3’s to koniec sezonu. Obrońcy tytułu natomiast kończą sezon na 1 miejscu, pomimo że w trakcie rozgrywek wcale się na to nie zanosiło. Czy będą w stanie zdobyć mistrzostwo back-to-back ? Przekonamy się wkrótce…

ALIENS – POWER

W tym spotkaniu Power musieli zwyciężyć, a Aliens mogli wygrać, mogli przegrać – byleby nie więcej niż 9 punktami, w przeciwnym razie do kolejnej fazy weszła by drużyna Killer 3’S. Tak więc w tym meczu byliśmy świadkami … dwóch rzutów na zwycięstwo, co znaczy że obydwie drużyny wykonały plan. Mimo to w trakcie spotkania zanosiło się na blow-out i zaprzepaszczenie szansy na play-offs przez Aliens. Pomimo dobrego początku sezonu, dwie porażki w ostatnich dwóch kolejkach mogły pokrzyżować im plany. Na szczęście dla nich w końcowej fazie meczu zanotowali run 16-2, co doprowadziło do wyniku 41-44. Przy stanie 41-49 Stephens zdobył jak się później okazało kluczowe 2 punkty na wagę awansu. Chwilę później pięknym floaterem Rice Jr. zakończył spotkanie. Dobre zawody dla pokonanych rozegrali Tomislav Ivosev 18 pkt., 9 zb., Stephens 10 pkt., 8 zb., oraz Lasmanis 11 pkt. Tym razem Dusan Bulut uzbierał tylko 4 punkty. Dla Power świetne spotkanie zaliczył Player Of The Week ubiegłej kolejki czyli Glen Rice Jr.:  28 pkt., 9 zb., kolejny raz udowadniając swoje znakomite predyspozycje strzeleckie.

3 HEADED MONSTERS – TRI STATE

Już przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było że 3 Headed Monsters są w kolejnej fazie sezonu, a Tri State nie mają już szans na play-offs. Tak więc największym znakiem zapytania było to nie kto zwycięży, bo nie miało to większego znaczenia, lecz czy Kevin Murphy pobije rekord Iso Joe w liczbie zdobytych punktów w sezonie. Brakowało mu 25 do wyrównania osiągnięcia Johnsona. W meczu finalnie uzbierał ich 24 … Powiedzieć że chciał pobić rekord za wszelką cenę to jak nie powiedzieć nic, oddał 14 z 26 rzutów z gry drużyny, jednak okazało że to nie wystarczyło. W końcówce miał okazję wyrównać rekord z linii rzutów wolnych…,ale spudłował. Tri State przystępowało do tego meczu z serią 3 porażek z rzędu, spowodowaną głównie niemocą zza łuku. Tym razem było znacznie lepiej, w szczególności na wysokości zadania stanął Ray Nixon trafiając 22 pkt. (6/7 za 3pkt).

Ligowa tabela:

Liderzy statystyk indywidualnych sezonu:

Pobite zostały dwa rekordy ligi BIG3:

Dusan Bulut pisze historię – najwięcej asyst (36) w sezonie w historii ligi BIG3.

Earl Clark – najwięcej przechwytów (14) w sezonie w historii ligi BIG3.

Przed nami play-offs. Rozgrywki przenoszą się z Texasu do Tampa na Florydzie. Trilogy zmierzą się z Aliens, a 3 Headed Monsters zagrają przeciwko Power. Czy Bulut i spółka ograją mistrzów, tak jak to miało miejsce w 4 kolejce sezonu? Czy Murphy utrzyma formę z sezonu i 3HM pokonają Power i wejdą do finału? Czy zobaczymy powtórkę finału z ubiegłego sezonu? Odpowiedzi na te pytania już wkrótce, my po cichu liczymy na jakieś zmiany 🙂

Fot: big3.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*