Podsumowanie Asia Cup 2017 (panie)

Koszykówka FIBA 3x3 Asia Cup

Zapraszamy na krótkie podsumowanie FIBA 3×3 Asia Cup w wydaniu żeńskim, które odbyły się w miniony weekend w Mongolii, a konkretnie w mieście Ułan Bator (ponoć ładnie tam…ktoś był? 🙂 ) Była to druga edycja najważniejszego turnieju 3×3 drużyn narodowych z Azji, po raz pierwszy również dla ekip z Oceanii. Panie rywalizowały o punkty do oficjalnego rankingu FIBA – więcej o tym jak on działa możecie przeczytać tutaj.

Zmagania tradycyjnie rozpoczęły się od rywalizacji w czterech grupach:

Dla niewtajemniczonych, Chinese Taipei to po naszemu Tajwan 🙂

Faza grupowa przebiegła bez niespodzianek, większość pojedynków była dość jednostronna, ale było też kilka (no dobra, tylko dwa) całkiem wyrównane. Sami zobaczcie szaloną pogoń w wykonaniu zawodniczek z Nowej Zelandii:

Faza pucharowa:

Na ćwierćfinale udział w rozgrywkach zakończyły gospodnie z Mongolii, wspomniane wyżej Nowozelandki a także zawodniczki z Kazachstanu i Turkmenistanu. Prawdziwe emocje zaczęły się w półfinałach. Najpierw Australijki zwyciężyły z Chinkami:

A następnie Malezyjki pokonały reprezentantki Indii:

Brąz dla Chin:

W wielkim finale drużyna z Malezji musiała uznać wyższość Australijek, które jako jedyne nie zaznały smaku porażki:

Końcowe podium:

Najskuteczniejszą zawdoniczką turnieju została reprezntantka Chin: Jinxian Wang, natomiast MVP zawodów okrzyknięto Australijkę Isabelle Bourne.

GRATULUJEMY!

Fot. fiba.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*