Mistrzostwa Świata U18 w koszykówce 3×3 już bez udziału Polaków :-(

Polacy kończą udział w Mistrzostwach na fazie grupowej. Po raz kolejny niestety nie będziemy się już mogli dłużej emocjonować występami naszych graczy. Dwie porażki w piątek pokazały, że jeszcze trochę nam brakuje…

Grupa A:

Polska (8) – Holandia (1)

11:21 – Holendrzy szybko ustawili sobie mecz trafiając 3 pierwsze rzuty, w tym dwie “dwójki” i po 45-u sekundach było 1-5. Nasi mieli problemy z dość szczelną obroną przeciwników – wymuszone straty, problemy z dojściem do pozycji rzutowych. Na półmetku 4-8. Chłopaki walczyli, coś zaczęło się “kleić” ale wtedy zostaliśmy sprowadzeni do parteru przez niejakiego Boyda van der Vuurst de Vries`a (wow). Trzy razy za dwa w minutę i na tablicy wynik 6-14. Holendrzy spokojnie dokończyli dzieła wygrywając ostatecznie 21-11. Lekcja pokory…

Filipiny (7) – Polska (8)

20:14 – Dla nas mecz o pietruszkę, dla Filipińczyków mecz o wyjście z grupy. Zaczynamy od 0-4, 1-6 nie jest dobrze. 5-11 po czterech minutach. Nie idzie nam, przeciwnicy dla odmiany jak w transie, prawie wszystko im wychodzi. Niestety do końca meczu niewiele się zmieniło. Przegrywamy trzeci mecz i z jedną wygraną na koncie kończymy udział w Mistrzostwach na 4 miejscu w naszej grupie. Cóż? Zbieramy doświadczenia…znów… i miejmy nadzieję że one kiedyś zaprocentują.

Pozostałe wyniki i tabela:

Dziś dokończenie rozgrywek w grupach B i C. Faza pucharowa w niedzielę.

Pozdrawiamy i dziś sami bierzemy udział w pierwszym turnieju jako ekipa 3x3basket.pl 🙂

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!