Startują Mistrzostwa Świata FIBA 3×3 2023 – wszystko co warto wiedzieć

Podstawowe informacje, faworyci, terminarz – czy trzeba Wam czegoś więcej?

Już od jutra (30 maja) będziemy świadkami rywalizacji najlepszych drużyn z całego świata. W tegorocznych Mistrzostwach  Świata FIBA 3×3, rozgrywanych w Wiedniu zmierzy się 20 drużyn męskich i 20 kobiecych. Turniej potrwa do końca tygodnia (4 czerwca).

Transmisje

Tradycyjnie, wszystkie mecze na żywo oraz z odtworzenia znajdziecie na oficjalnym kanale FIBA 3×3. Spotkania naszych drużyn mają być też transmitowane przez TVP Sport, ale średnio polecamy ten kanał 😉

Faworyci

Wśród mężczyzn faworytami są Serbia, USA, Łotwa, Belgia, Litwa, Holandia i Francja. Zaskoczyć mogą Izrael, Niemcy oraz grająca u siebie Austria. I oczywiście Polska! A kto według was zwycięży w tegorocznych mistrzostwach?

Przypominamy, że rok temu zdecydowanie zwyciężyła Serbia, wygrywając wszystkie mecze, pełne statystyki z 2022 znajdziecie tutaj. Pomimo tego, że faworyci pozostali właściwie ci sami, rekomendujemy trzymanie ręki na pulsie gdyż koszykówka (a szczególnie odmiana 3×3) bywa nieprzewidywalna.

Wśród pań obstawiamy na zwycięstwo USA. Francuzki, Hiszpanki, Chinki, Litwinki mogą zagrozić Amerykankom. O niespodziankę mają szansę pokusić się Australijki, Włoszki i Polki 🙂

Szanse naszych drużyn

Polska reprezentacja mężczyzn znajduje się w grupie C wraz z Belgią oraz Litwą, które wymieniliśmy jako jednych z faworytów turnieju. Ponadto w rozgrywkach grupowych przyjdzie nam się zmierzyć z Portoryko oraz Izraelem. To też klasowe drużyny.

 

Nasza kadra przeszła w ostatnim czasie duże zmiany! Do składu dołączyli zwycięzcy Mistrzostw Świata 3×3 w kategorii U-23: Adrian Bogucki i Mateusz Szlachetka. Ze starego składu zostali Przemysław Zamojski i Szymon Rduch.

Polki trafiły do grupy B, z reprezentacjami: Niemiec, Japonii, Egiptu oraz Australii. Nie jest to z pewnością grupa łatwa dla Polek, jednak śmiało można o nich oraz o Niemkach powiedzieć, że są faworytkami. Gramy w składzie: Dominika Fiszer, Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska.

Gorąco kibicujemy naszym rodakom i życzymy jeszcze większych sukcesów niż rok temu! Przypomnijmy, Panie zajęły szóste miejsca a panowie ósme.

System rozgrywek

Aby wyjść z grupy trzeba być w pierwszej trójce. Najlepsza drużyna z każdej grupy wychodzi prosto do ćwierćfinałów, a druga i trzecia drużyna grają “play-in” o wejście do ćwierćfinałów. Dalej drabinka idzie już normalnie ;).

Zaczynamy! Pierwsze mecze męskiej reprezentacji rozegrane zostaną 30 maja w godzinach:

  • Polska – Portoryko 12:25
  • Polska – Izrael 14:25

Polki startują w środę, 31 maja:

  • Polska – Egipt 18:40
  • Australia – Polska 20:50

POWODZENIA!

Fot. https://fiba3x3.basketball/2023/worldcup/programme

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*