Duże plany BIG3 na 2023

Szósty sezon ligi Ice Cube’a powoli odsłania szczegóły tegorocznych rozgrywek. Tradycyjnie, rok bez rozwoju ligi byłby rokiem straconym.

Wracamy (w końcu!) do normalności, czyli tournee ligi po całych Stanach Zjednoczonych. Pełne hale to jest to, czego trzeba zawodnikom w każdej lidze, 3×3, 5×5, amatorskiej i zawodowej, czyżn’t?

Gdzie zagrają?

Co prawda liga omija w tym roku Las Vegas, ale od czego są kasyna online, takie jak Woo Casino, które daje nawet dostęp do ekskluzywnej transmisji gier na żywo w formie wideo. Na liście miast do których zawita BIG3 debiutuje za to Memphis. Planowane są również rozgrywki pod gołym niebem, w Nowym Jorku, na legendarnym Arthur Ashe Stadium! Tak to ten sam, na którym od 1978 roku rozgrywany jest wielkoszlemowy turniej US Open. Stadion może pomieścić 22 547 widzów i jest największą stałą areną tenisową na świecie.

Pełna lista hal które będą gościć tegoroczne rozgrywki wygląda następująco:

Kiedy startuje nowy sezon?

Oczywiście gramy w lecie. Kiedy w końcu dzieciaki z NBA pojadą na wakacje (albo, w większości, na ryby), dziadki z BIG3, które pamiętają jeszcze mecze w których zdobywano mniej niż 100 punktów wchodzą na parkiet 🙂 To nic, że łupie w krzyżu, trzeszczy w kolanach i bolą barki. We love this game!

Sezon potrwa dziesięć tygodni. Startuje 25 czerwca w Chicago. Rozgrywki sezonu regularnego będą toczyć się przez cały lipiec.

19 sierpnia planowana jest faza play-off, a tydzień później, czyli 26 sierpnia – wielki finał – BIG3 Championship Game.

Transmisje na żywo zapewnią: stacja CBS (to już tradycja) oraz platforma streamingowa Paramount+ (nowość). Wygląda na to, że Ice Cube jak zwykle zrobił dobry interes i kolejny krok w kierunku zwiększenia rozpoznawalności i popularności swojej ligi.

Nie wiesz o co chodzi?

Obejrzyj kilka spotkań ligi i/lub poczytaj relacje z poprzednich sezonów w sekcji “BIG3” naszego portalu. Jesteśmy z tą ligą od początku jej istnienia, to już pięć lat. Skoro nam się spodobało, to jest duża szansa, że Wam również… Na pewno wstyd nie wiedzieć nic o tych rozgrywkach, dla leniwych mamy więc krótką ściągawkę:

  • Aktualnym mistrzem (trzy tytuły w 5 sezonach) jest drużyna Trilogy.
  • MVP ligi 2023 został Kevin Murphy.
  • Najlepszym trenerem poprzedniego sezonu był Reggie Theus.
  • Grali w niej zarówno Dusan Bulut jak i Karlis Lasmanis – najlepsi gracze odmiany FIBA3x3.
  • W tej lidze są rzuty za 4 punkty!

… a to tylko kilka ciekawostek 🙂

Fot. twitter.com/thebig3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*