Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny zakończony – zagramy na igrzyskach!!!

FIBA 3×3 OQT przechodzi do historii. To było niesamowity turniej! A my go wygraliśmy!!!

Pawle, Michaelu, Szymonie, Przemku, trenerze Piotrze – przyjmijcie nasze gratulacje!!! Tylko Wy cieszycie się bardziej niż my. Udowodniliście, że poświęcenie się marzeniom, podporządkowanie im całego życia, poparte ciężką pracą i pomyślunkiem – dają efekt.

Udanej imprezy, to jest czas na celebrowanie sukcesu. Największego.

Dziękujemy za emocje i świetną grę. Przekroczyliście nasze wygórowane oczekiwania.

Ćwierćfinały

Polska – Słowenia

Rozpoczęliśmy bardzo słabo a Słoweńcy, w swoim stylu, ekonomicznie, chytrze, skutecznie wyszli na prowadzenie 6:1. Chyba jednak dużo ich to kosztowało, za dużo… Szymon Rduch i Przemek Zamojski zaczęli grać swoje…

…a Michael Hicks postawił kropkę nad “I”. There is no “i” in team, but there is one in “win”, pamiętacie? Mike wanna be like Mike 🙂

10 punktów wszechstronnego Zamojskiego, świetna skuteczność, gratulacje!!! I to po ładnym meczu, w którym oglądaliśmy tylko jeden rzut wolny:

No PTS 1PT 2PT FT TO REB
4 Michael Hicks 5 1 / 3 2 / 6 0 / 0 1 3
8 Przemyslaw Zamojski 10 4 / 6 3 / 6 0 / 0 2 3
14 Pawel Pawlowski 1 1 / 1 0 / 3 0 / 0 0 3
44 Szymon Rduch 5 1 / 1 2 / 3 0 / 0 0 5
Team 21 7 / 11 7 / 18 0 / 0 3 14
64% 39%

Nakarmieni wspaniałym zwycięstwem i niedzielnym obiadkiem, wielce radzi mogliśmy rozpocząć skauting naszych półfinałowych przeciwników 🙂

Łotwa – Litwa

Litwa postawiła bardzo twarde warunki najlepszej drużynie świata (naszym zdaniem). W tym kraju nie ma przypadkowych graczy w reprezentacji, każdy potrafi rzucać, bronić, każdy jest świetnie wyszkolony, w końcu to sport narodowy. Mają wszystko, ale nie mają Karlisa Lasmanisa:

“Batman” zdobył 10 punktów, wtedy kiedy były najbardziej potrzebne. Po świetnym meczu Łotysze wygrywają 21:19, a my już mamy ustaloną taktykę na mecz z nimi 😉

USA – Holandia

Holendrzy wyglądali w tym meczu na dużo świeższych, energiczniejszych. Wyszkolenie graczy z USA, szczególnie Kinga czy Hummela, stawiało ich w roli faworytów. Holendrzy jednak wybili im z ręki inną ważną broń – rzuty za 2.

Sami natomiast trafiali jak natchnieni. 1/6 za dwa USA, 5/13 pomarańczowych zdecydowało. Drugi najlepszy zespół świata (naszym zdaniem) awansuje do półfinału, pokonując Amerykanów 21:16.

Francja – Brazylia

Niespodziewanie Brazylijczycy, których przecież pokonaliśmy w grupie, prowadzili przez większość meczu z niepokonanymi do tej pory Francuzami. Kolejny mecz który musicie zobaczyć, 3×3 w czystej postaci, do ostatniej sekundy:

21:19 dla Francji, świetna gra Antoine Eito, zapamiętajcie to nazwisko.

Półfinały

Polska – Łotwa

Baliśmy się przed tym meczem, że utytułowani rywale wyeksponują wszystkie nasze braki w obronie, że będą szybsi, zwrotniejsi, bardziej doświadczeni. Nie znamy się 🙂 Po prostu zobaczmy to jeszcze raz:

Zespołowa gra znalazła odzwierciedlenie w statystykach, tylko jedna strata!

No PTS 1PT 2PT FT TO REB
4 Michael Hicks 6 1 / 2 2 / 9 1 / 1 0 3
8 Przemyslaw Zamojski 6 0 / 3 2 / 3 2 / 3 0 1
14 Pawel Pawlowski 6 4 / 6 1 / 4 0 / 0 1 4
44 Szymon Rduch 2 2 / 3 0 / 2 0 / 0 0 6
Team 20 7 / 14 5 / 18 3 / 4 1 14
50% 28% 75%

JEDZIEMY NA IGRZYSKA!!! AAAAAAAAAAAAAA!!! 😀 😀 😀 😀 😀

Holandia – Francja

Czy ktoś poza nami to oglądał? 😉 Pewnie nie, więc tym bardziej doceńcie:

Dość wyraźnie Holendrzy dali do zrozumienia kto w tym roku bardziej zasłużył na awans. Wygrali 21:13, do zobaczenia w Tokio.

Mecz o bilet na igrzyska

Finału w tym turnieju nie było. Chodziło tylko (i aż!) o bilety na igrzyska. My swój już mamy 🙂 Holendrzy też, podobnie jak Serbowie, Rosjanie, Chińczycy i Japończycy. W meczu o 3 miejsce ustalono przedostatniego, siódmego uczestnika.

Łotwa – Francja

Łotysze wygrali 21:15 i też pojadą do Japonii. Jedni i drudzy po meczu płakali.

Nagrodę dla MVP turnieju powinien otrzymać Mr. Przemysław Zamojski, czyżn’t? Dostał ją jednak Nauris Miezis z Łotwy. Do trójki najlepszych zawodników turnieju wybrano, poza Miezisem, Arvina Slagtera oraz… Michaela Hicksa!

Ostatni olimpijski zespół poznamy za tydzień – będzie to zwycięzca turnieju UOQT – Universality Olympic Qualifying Tournament. Już za tydzień, w Debreczynie (Węgry), o ostatni bilet do Tokio zagrają Węgry, Mongolia, Słowenia, Belgia, Ukraina i Rumunia.

Oczywiście damy Wam znać jak im poszło 🙂

Fot. http://www.fiba.basketball/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*