Polki w ćwierćfinale drugiego turnieju Women’s Series. Odpadły po świetnej grze.

Zwyciężyła reprezentacja Francji przed Hiszpanią i Rumunią. Polska kończy turniej na siódmym miejscu.

Drużyna która wystąpiła we francuskim Voiron, różniła się od tej, która zajęła drugie miejsce tydzień temu w Mies. W porównaniu do pierwszego turnieju cyklu Women’s Series pojawiły się aż trzy nowe twarze:

  • Dominika Owczarzak
  • Klaudia Sosnowska
  • Magdalena Parysek-Bochniak
  • Sylwia Bujniak

W grupie znów musieliśmy się zmierzyć ze Szwajcarkami i z Rosjankami. Pierwszy mecz podopieczne Karoliny Szlachty wygrały:

W drugim musiały uznać wyższość Rosjanek:

Wystarczyło to do wyjścia z grupy z drugiego miejsca. W ćwierćfinale nasze reprezentantki rozegrały niesamowity mecz z Rumunkami. Naprawdę warto go obejrzeć, to świetna reklama nie tylko naszej i rumuńskiej reprezentacji, ale kobiecej koszykówki 3×3 w ogóle:

Niestety, po świetnej grze obu drużyn zwycięskie okazały się przeciwniczki. Faza Play-off to bratobójczy pojedynek Rosjanek, zakończony dogrywką tryumf Hiszpanek w półfinale, ale przede wszystkim totalna dominacja gospodyń.

3 x 22 i Francuzki cieszą się z pierwszego miejsca. Finał dość jednostronny, ale i tak przyjemnie się go ogląda:

To był najkrótszy mecz całego turnieju! Francuzki wydają się grać w innej lidze, pokonały Hiszpanki w 6,5 minuty. Panie i Panowie, poznajcie – od lewej – Soana Lucet, Laetitia Guapo, Marie-Eve Paget, Migna Toure:

Gratulacje!

Fot. womensseries.fiba3x3.com

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*