3x3basket.pl na NBA Top Shot!

Co to jest NBA Top Shot? Ile kosztuje? Czy to jest fajne? I co to ma wspólnego z 3×3?

Już wyjaśniamy, po kolei:

Co to jest NBA Top Shot?

NBA Top Shot to strona internetowa, która umożliwia każdemu kolekcjonowanie wybranych “momentów” rozgrywek NBA. Moment to po prostu akcja jakiegoś zawodnika, np. celny rzut, wsad, podanie, asysta, blok, wycięta z meczu, pokazana z różnych perspektyw i opakowana w ładną grafikę oraz rytmiczną muzykę. Do tej pory mogliśmy zbierać np. karty z zawodnikami i przechowywać je w pudełku po butach. Teraz możemy sobie kupić “moment”, albo nawet cały pakiet “momentów” i przechowywać je na serwerze NBA Top Shot. Oczywiście możemy je też sprzedawać i kupować kolejne. To bardzo łatwe. I przyjemne 🙂 Możemy też inwestować w momenty, tzn. liczyć na to, że ich wartość wzrośnie (podobnie jak to jest z innymi kolekcjami – kart, butów, koszulek). Ta kolekcja różni się od innych tylko tym, że jest cyfrowa, zdigitalizowana.

To najgorętszy w tej chwili biznes sportowy świata. Wspiera go liga, zawodnicy, zachwyca się nim Mark Cuban. Postanowiliśmy więc spróbować i my.

Ile kosztuje NBA Top Shot?

Jeżeli macie szczęście, to załapiecie się na “drop”, czyli limitowany “zrzut” nowych porcji momentów na rynek. Wygląda to całkiem jak w wypadku kart – kupujecie zapakowaną paczuszkę, którą możecie rozpakować i sprawdzić co też się Wam trafiło. Kosztuje kilkanaście dolarów. Płacicie kartą kredytową, którą trzeba podpiąć pod system. Potem swoje momenty możecie oczywiście sprzedać. Najtańsze (wejście pod kosz albo rzut jakiegoś mniej znanego, rezerwowego gracza) chodzą po 5 dolarów. Najdroższe? No cóż… trzeba wysupłać trochę więcej 🙂

NBA Top Shot najdroższe momenty

Czy to jest fajne?

Ba! Bardzo! Jeżeli nie boisz się nowych technologii, słyszałaś/eś o czymś takim jak blockchain, kryptowaluty, NFT ale nie wiesz jak to działa w praktyce – oto najlepszy sposób aby spróbować. Skoro czytasz ten artykuł to raczej kochasz koszykówkę – dlaczego więc nie połączyć nauki z hobby i dać się ponieść cyfrowej rewolucji? Jeszcze chwila i pociąg odjedzie…

Ale co to ma wspólnego z 3×3?

Jak to co? Można robić zespoły trzyosobowe 😀 Poznajcie pierwszą rezerwową drużynę 3x3basket.pl złożoną z młodych zawodników Denver Nuggets. Kosztowała nas 20 dolarów. Dźwięk włączacie u góry po lewej:

3x3basket.pl #1 – Denver Nuggets

Fajne, czyżn’t? Co sądzicie?

Fot. nbatopshot.com

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*