Polacy wygrywają czwarty turniej United League Europe 3×3 w Petersburgu!

Polska reprezentacja (w przebraniu Energa 3×3 Gdańsk) kończy zawody na najwyższym podium! Michael Hicks MVP turnieju, Przemysław Zamojski w najlepszej czwórce.

Nasza kadra, przygotowująca się do turnieju kwalifikacyjnego (nie wiadomo kiedy się odbędzie) do igrzysk olimpijskich (nie wiadomo czy się odbędą), zgodnie z planem (wiadomo że się zmieni), po raz kolejny wybrała się na turniej cyklu United League Europe do Rosji. Tym razem była to wyprawa udana.

Polacy, tym razem w składzie:

  • Paweł Pawłowski
  • Przemysław Zamojski
  • Szymon Rduch
  • Michael Hicks

wygrali wszystkie swoje mecze, większość z wyraźną przewagą (łącznie z finałem) i zdobyli główną nagrodę czyli 2500 dolarów.

Nie załamywaliśmy się wcześniejszymi, słabymi występami w Petersburgu. Teraz też nie popadamy w euforię. Trzeba jednak przyznać, że nasz zespół wyglądał lepiej, szczególnie pod względem przygotowania fizycznego i w obronie. Mecz finałowy wyglądał tak:

Trenerzy i zawodnicy kadry traktują turnieje w Petersburgu, jako element większych przygotowań, tak samo powinniśmy więc traktować je i my. Reprezentacja robi swoje, jest postęp, oby tak dalej!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wiemy, że z racji pandemii możecie mieć odrobinę więcej czasu i głodu koszykówki, dlatego z przyjemnością załączamy filmy prezentujące trochę szczegółów z przygotowań. Można się wiele dowiedzieć/nauczyć. Miłego oglądania!

Tak wyglądały przygotowania w Gdańsku relacjonowane dla Was przesz Szymona Rducha:

Tak wygląda wyjazd i turniej “od kuchni”:

A tak ostatnie przygotowania w Mrągowie:

Pierwszy etap przygotowań pozostaje chyba uznać za pozytywnie domknięty. Cierpliwie czekamy na to co przyniosą następne tygodnie.

Fot. https://www.youtube.com/channel/UCBRfye_xbLzqROQMs-8Se9Q

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*