Nowy Mistrz Polski w koszykówce 3×3 – StudioBudza/3×3 Kołobrzeg!

Mamy dla Was najciekawsze fragmenty najważniejszych meczów Mistrzostw Polski 3×3 2019. Specjalnie dla Was zwycięzcy podsumowują turniej i dzielą się planami na przyszłość, a te wyglądają dość … ciekawie. Zapraszamy!

Cykl Lotto 3×3 Quest zakończony. W ostatnim, finałowym turnieju, rozegranym w Gdańsku, wyłoniono najlepsze polskie zespoły 3×3 wśród Pań i Panów. Pogoda nie dopisała, ale poziom sportowy rozgrywek i emocje już tak, szczególnie w rywalizacji mężczyzn, którą opisujemy w szczegółach poniżej. Na rozgrzewkę proponujemy krótkie video które pozwoli Wam poczuć ten klimat:

A teraz już przechodzimy do sedna.

Już sam dobór uczestników nie pozostawiał wątpliwości – w komplecie stawiła się cała czołówka polskiego basketu 3×3, nie zabrakło nikogo z topu naszego Power Rankingu.

Grupa A (Energa 3×3 Gdańsk, Slam Drinkers Biłgoraj, Jeżyckie Kuny, Kapitan Hak) miała jednego głównego faworyta – który nie zawiódł. Dość niespodziewanie jednak na drugim miejscu rozgrywki zakończyli młodzi zawodnicy z drużyny Kapitan Hak. I nie było to ich ostatnie słowo w tym turnieju!

Grupa B (SzukamyGraczy.pl, Coco Jambo, Kottrans Radom, Tymbark Team) również zdominowana została przez zawodników grających na zapleczu reprezentacji. SzukamyGraczy.pl gładko wygrali wszystkie mecze i zameldowali się w ćwierćfinale.

W Grupie C (StudioBudza/3×3 Kołobrzeg, Sky Tattoo Radom, Piękni i Młodzi, Kottrans 2 Radom) połączone siły Szczecina i Kołobrzegu dały radę podwójnemu uderzeniu z Radomia 😉

Grupa D (Hutnik Warsaw, Planet Team, Ku Chwale Zelów, Skip2MyShoes) zgodnie z przewidywaniami toczyła się pod dyktando zespołów ze stolicy.

Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do ćwierćfinałów, drużyny z drugich i trzecich miejsc musiały dodatkowo powalczyć o fazę pucharową. W walce o 1/4 było ciekawie. Przyszłość polskiego 3×3, drużyna Kapitan Hak, była ostatecznie górą w starciu z doświadczonym zespołem z Zelowa:

Tak natomiast wygrywa się derby Radomia w doliczonym czasie gry, patrzcie i uczcie się:

Na tym etapie odpadły jeszcze drużyny warszawskiego Hutnika i Kottrans 2, mogliśmy więc rozpoczynać ćwierćfinały. Dwa najciekawsze spotkania poniżej.

Coco Jambo i do przodu!

Jeżyckie Kuny vs Szukamygraczy.pl:

Półfinały to z jednej strony dominacja (jeszcze) mistrzów kraju:

A z drugiej bezpardonowy pojedynek głównych pretendentów do tytułu:

Wielki finał to była już wisienka na torcie, naprawdę poziomu nie powstydziłby się żaden turniej cyklu World Tour:

SERDECZNIE GRATULUJEMY NOWYM MISTRZOM KRAJU!!! Włożyliście w ten sezon mnóstwo pracy – ale opłaciło się! Mistrzowski skład to: Łukasz Diduszko, Maciej Adamkiewicz, Marcin Chudy, Marcin Zarzeczny.

Tak wyglądała cała, kompletna drabinka turnieju:

W meczu o brąz ekipa SzukamyGraczy.pl pokonała Coco Jambo 21:12. Gratulacje!

Po turnieju udało nam się porozmawiać z Maciejem Adamkiewiczem z zespołu świeżo upieczonych mistrzów Polski. Oto jak odpowiadał na pytania 3x3basket.pl:

Dlaczego graliście pod wspólnym szyldem Studio Budza / 3×3 Kołobrzeg?

Łukasz Diduszko i Szymon Rduch wygrali turniej kwalifikacyjny w Łodzi jako 3×3 Kołobrzeg, a początkowo planowaliśmy grać z nimi w składzie. W ostatnim momencie Szymon zrezygnował, jednak nazwa drużyny została.

Co zdecydowało o Waszym sukcesie?

Przez grupę przeszliśmy bez większych problemów. Drugi dzień to nasz dobry mecz w ćwierćfinale z najlepszą ekipą U23, a później trafiliśmy w półfinale na Szukamygraczy.pl czyli naszych kolegów z kadry. Zagraliśmy szybki i mocny basket co pozwoliło nam na zwycięstwo – nie spodziewaliśmy się takiej przewagi w tym meczu. A w finale jak wiadomo wszystko mogło się wydarzyć. Bardzo dobrze rzucaliśmy za 2 punkty, każdy dał z siebie “maksa”, dużą rolę odegrała zbiórka ofensywna… i udało się zdobyć wymarzone mistrzostwo Polski. Mieliśmy pomysł na każda drużynę i na każdy mecz byliśmy maksymalnie zmotywowani.

Jakie są Wasze plany na dalszą część sezonu?

Planujemy co tydzień grać za granicą w tzw. satelitach. W najbliższy weekend jedziemy do Pragi na International Streetball Cup Prague, następnie chcemy jechać do Bośni, a później zagrać w Warszawie. Oczywiście następny przystanek to World Tour do którego zakwalifikowaliśmy się wygrywając mistrzostwo Polski. Jak widać plany mamy konkretne i na pewno będziemy je realizować.

Bardzo dziękujemy Maćkowi za to, że znalazł dla nas chwilę! Pozdrowienia!

Fot. fb.com/mp3x3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*