Podsumowanie Africa Cup 2017 (panie)

Koszykówka FIBA 3x3 Africa Cup

Zobaczcie ile świata z nami zwiedzicie. Ostatnio byliśmy w Mongolii, dziś odwiedzamy Togo, a konkretnie w stolicę, miasto Lomé. Kolejna porcja żeńskiego basketu – FIBA 3×3 Africa Cup. Niestety tym razem nie będzie nam dane oglądać meczy na video, mimo to prześledźcie razem z nami ten turniej – zapraszamy. 

Tym razem zmagania w pierwszej fazie turnieju odbyły się nie w czterech ale w dwóch grupach:

Z grupy A awans wywalczyły niepokonane (jeszcze wtedy) reprezentantki Ugandy oraz Wybrzeża Kości Słoniowej. To właśnie te dwie drużyny rozegrały najbardziej zacięty mecz, jak się później okazało o pierwsze miejsce w grupie, zakończony zwycięstwem Ugandy 12-10. Z pozostałych meczów na uwagę zasługuje pojedynek reprezentantek Ghany z Nigeryjkami, zkończone zwycięstwem tych pierwszych 15-13.

Grupa B to dominacja zawodniczek z Mali, które wygrały wszystkie mecze, w tym z drugą Nigerią 14-11 oraz po zaciętej walce z paniami z Togo 9-7. Troszeczkę zawiodły faworyzowane Egipcjanki, które przegrały 2 swoje najważniejsze mecze i już na fazie grupowej zakończyły swój udział w zawodach.

Faza pucharowa:

Oba półfinały miały dość jednostronny przebieg i tak oto w wielkim finale po raz drugi w tej imprezie stanęły naprzeciwko siebie reprezentacje Mali i Nigerii, a w meczu o 3 miejsce okazję do rewanżu miały zawodniczki z WKS mierząc się ponownie z drużyną z Ugandy.

Zarówno mecz o 3 miejsce jak i sam finał były bardzo wyrównane, ostatecznie zarówno ani Wybrzeżu Kości Słoniowej jak i Nigerii nie udały się rewanże, i tak oto poznaliśmy końcowe podium turnieju:

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została reprezentantka Ugandy: Jamila Nansikombi, natomiast MVP zawodów okrzyknięto Malijkę Nassire Traore.

GRATULUJEMY!

Fot. fiba.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*