Podsumowanie Africa Cup 2017 (panowie)

Koszykówka FIBA 3x3 Africa Cup - Nigeria

Wracamy do miasta Lome w Togo. Tym razem telegraficzny skrót z FIBA 3×3 Africa Cup w wydaniu męskim. 12 drużyn na starcie, sprawdźcie kto kończył jako zwycięzca na mecie.

Pierwsza faza to jak zwykle rozgrywki grupowe:

Zdecydowanie najbardziej zaciekłe mecze miały miejsce w grupie D, którą wygrywa reprezentacja Togo po minimalnej wygranej z Beninem oraz zwycięstwem nad Ghaną, która z kolei po drugiej porażce kończy udział w turnieju. To była bez wątpienia największa niespodzianka pierwszej fazy turnieju.  W grupie C też ciekawie, ale zgodnie z oczekiwaniami: do play-offów przechodzi Egipt i WKS. Komplet ćwierćfinalistów uzupełniają: z grupy A – Mali i Uganda, oraz z grupy B – reprezentacja Nigerii oraz Pingwiny 🙂 z Madagaskaru.

Faza pucharowa:

Wielka szkoda, że tym razem nie było relacji wideo – patrząc na wyniki poszczególnych meczów ćwierćfinałowych możemy się tylko domyślać jak emocjonujące musiały one być. Na początek Wybrzeże Kości Słoniowej jednym punktem eliminuję zawodników z Mali, Madagaskar zaskakuje Togo, fundując im dość wczesny prysznic, następnie Nigeria deklasuje Benin a Egipt ogrywa Ugandę. W półfinałach dość spokojnie: WKS lepsze od Madagaskaru a Nigeria od Egiptu.

Mecz o 3 miejsce to musiał być thriller – drużyna z Madagaskaru pokonuje 18-17 Egipcjan, wielki finał natomiast to DEKLASACJA – Nigeria wygrywa z WKSem 21-9! Wow!

Końcowe podium:

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został jeden z “Pingwinów” Elly Randriamamoionona (nie, nie pomyliliśmy się w pisowni…), natomiast MVP zawodów okrzyknięto Nigeryjczyka Azuoma Dike.

GRATULACJE!!!

Fot. fiba.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*