Lublana wygrywa pierwszy turniej World Tour 2017!

Saskatoon okazało się najbardziej gościnne dla obrońców tytułu sprzed roku. Drugie miejsce dla gospodarzy a trzecie dla drużyny z Portoryko.

Jeśli nie wiesz nic o formacie World Tour albo chcesz przeczytać zapowiedź turnieju – tu znajdziesz wprowadzenie do tematu. A oto jak doszło do decydujących rozstrzygnięć:

Pierwszy dzień to oczywiście mecze w grupach. Pewną niespodzianką było odpadnięcie zespołu Hamamatsu, pokonanego przez Czechów z Humpolca. Po bratobójczej walce trzech kanadyjskich drużyn do domu pojechał zespół z Winnipeg (ale nie mieli daleko). Tak wyglądały tabele na koniec fazy grupowej:

Graczem pierwszego dnia został Stefan Stojačić z zespołu Liman:

Ćwierćfinały drugiego dnia rozpoczęły się od wyraźnej wygranej Słoweńców z Czechami, późniejsze mecze były już bardziej wyrównane. Ze świetnej strony pokazał się kanadyjski zespół z Hamilton ulegając dopiero w półfinale późniejszym zwycięzcom całego turnieju (walczyli do ostatnich sekund). Końcowe wyniki fazy pucharowej:

W meczu finałowym obrońcy tytułu nie dali szans gospodarzom:

Gratulujemy i czekamy na kolejny turniej serii World Tour – to już za dwa tygodnie, tym razem w japońskim mieście Utsonomiya.

Fot. fiba.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*