No i stało się – trzeci sezon BIG3 przechodzi do historii, a razem z nim MVP Joe Johnson i jego debiutujący w lidze Triplets. Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z ligą Ice Cube`a.

Power vs 3 Headed Monsters

Corey Maggette (9 pkt.), Julian Wright (9 pkt., 7 zb.), Quentin Richardson, Jeremy Pargo (18 pkt., 5 zb., 6 as.), Mychel Thompson

vs

Rashard Lewis (11 pkt., 6 zb., 6 as.), Mahmoud Abdul-Rauf, Larry Sanders (11 pkt., 10 zb.), Mario Chalmers (10 pkt.), Rodney Carney (11 pkt.)

W meczu o trzecie miejsce stanęły naprzeciwko siebie drużyny 3 Headed Monsters oraz ustępujący mistrzowie Power. Początek zdecydowanie na korzyść tych pierwszych, którzy momentalnie objęli prowadzenie 13-2. Od tego momentu gra się nieco wyrównała, choć zaliczka z początku meczu pozwoliła “Potworom” schodzić na przerwę z siedmioma punktami zaliczki. W przerwie miało miejsce dość ważne, choć smutne wydarzenie – z ust Corey`a Maggette dowiedzieliśmy się, że był to jego ostatni mecz w karierze. Dziękujemy Ci Corey! Po zmianie stron swoje pięć minut w meczu miał Mahmoud Abdul-Rauf i to w dużej mierze za jego sprawą przewaga Monsters wciąż oscylowała w okolicach dziesięciu punktów. Później nastąpił ostatni zryw drużyny Power, przewaga stopniała do czterech punktów przy stanie 44-40. Ostatnie sześć punktów zapisał na swoim koncie Larry Sanders i takim oto sposobem 3 Headed Monsters zostali trzecią drużyną trzeciego sezonu BIG3:.

Triplets vs Killer 3’s

Joe Johnson (28 pkt., 6 zb.), Al Jefferson, Jamario Moon (11 pkt., 9 zb.), Alan Anderson (11 pkt., 8 zb.), Sergerio Gipson

vs

Stephen Jackson (19 pkt., 9 zb.) Josh Powell, Donte Greene, Franklin Session, C.J. Watson (8 pkt.)

Wielki finał lepiej zaczęli Triplets, którzy szybko objęli prowadzenie 6-0. Po stronie Triplets wyróżniał się Iso Joe (16 pkt. do przerwy), w odpowiedzi skuteczny był Stephen Jackson. Cała pierwsza połowa była bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na podopiecznych Lisy Leslie, którzy schodzili na przerwę przy prowadzeniu 25-20. Przez większą części drugiej połowy przewaga cały czas oscylowała w okolicach pięciu punktów i choć Killer 3’s w pewnym momencie zbliżyli się na dwa punkty to ostatnie słowo należało do Triplets, a konkretnie to Joe Johnsona. Końcowy wynik: 50-39, trójka na zwycięstwo, 28 punktów w całym meczu, uznanie w oczach samego Lebrona i co najważniejsze mistrzostwo ligi BIG3. GRATULACJE!!!

Tak na marginesie: Iso Joe swoimi świetnymi występami i zdominowaniem BIG3 zaskarbił sobie zainteresowanie ze strony klubów NBA. Podobno trenował już z Philadelphia 76ers, jest umówiony na treningi z Milwakee Bucks, Detroit Pistotons oraz Brooklyn Nets, zainteresowanie wyrażają także Los Angeles Clippers oraz New Orleans Pelicans. Czyżby historia zatoczyła koło? Z NBA do BIG3 i z powrotem do NBA? Trzymamy kciuki Joe!!!

Tym razem nie ma Top10, jest za to prezentacja trofeum dla zwycięskiej ekipy Triplets:

Na koniec ostateczna klasyfikacja wszystkich dwunastu zespołów trzeciego sezonu:

I to by było na tyle – podobało się? Dziękujemy za uwagę i widzimy się za rok 🙂 Do zobaczenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!