Intensywny i smutny weekend. Nie zagramy na ME.

Mistrzostwa Europy bez Polek i Polaków. W challengerach też nam nie poszło.

Bardzo kiepskie wiadomości. Nasza żeńska kadra rok temu na Mistrzostwach Europy była trzecia. Męska – piąta, brązowy medal zdobyliśmy w 2021 roku. W 2023 EuroCup zostanie rozegrany bez naszego udziału. Na szczęście z odsieczą nadciąga prezes Obajtek 😉

Próby dobrego pokazania się w challengerach i powalczenia o bilet do cyklu World Tour też nieudane – wszystkie mecze w… plecy.

Eliminacje do Mistrzostw Europy

Bratysława

Turniej w Bratysławie możemy zaliczyć do pechowych dni dla Polskiego 3×3. Podium turnieju dostało przepustkę na Mistrzostwa Europy 2023. Niestety Polki zakończyły turniej na miejscu 5, a panowie na… 4. Polacy przegrali w meczu o trzecie miejsce z Czechami, jednym posiadaniem. Niestety nasi sąsiedzi okazali się tym razem lepsi:

Do mistrzostw z tego turnieju, zakwalifikowały się męskie reprezentacje Austrii, Francji oraz Czech. W przypadku pań, udało się to Portugalkom, Węgierkom i ponownie Czeszkom.

Tak punktowali nasi reprezentanci w tym turnieju: Szlachetka 35, Put 26, Rduch 22, Bierwagen 11. Na ME nie jedziemy pierwszy raz od 2017 roku.

Polki podzieliły się punktami następująco: Morawiec 24,  Marcinkowska 18, Drop 13, Gertchen 11. Nowa myśl szkoleniowa kontra rzeczywistość – 0:2.

Wnioski?

  1. Zwycięskiego składu się nie zmienia.
  2. Zwycięskiego trenera też nie.
  3. Koszykówki 3×3 na takiej hali nie da się oglądać.

Konstanca

W tych kwalifikacjach, u mężczyzn, zwyciężyli Belgowie. Na podium dołączyli do nich również Chorwacja i Niemcy, tym samym te trzy reprezentacje zarezerwowały sobie bilet na tegoroczne Mistrzostwa Europy. Reprezentacja Belgii wygrała wszystkie mecze ze średnim wynikiem zaledwie… 13 punktów! Drużynom z pewnością dały się we znaki warunki atmosferyczne panujące w Konstancy, jednak Belgowie poradzili sobie z nimi wzorowo:

U pań zwyciężyły Włoszki. Na mistrzostwa załapały się również Ukraina i Hiszpania.

Do mistrzostw zakwalifikowało się po 11 krajów z każdej płci:

Panowie: Izrael, Serbia, Litwa, Holandia, Łotwa, Belgia, Chorwacja, Niemcy, Austria, Francja i Czechy.

Panie: Izrael, Francja, Niemcy, Litwa, Holandia, Włochy, Ukraina, Hiszpania, Czechy, Portugali oraz Węgry.

Ostatnie miejsca zarówno u mężczyzn jak i u kobiet zostaną wręczone w ten weekend na turnieju w Limassolu, Na Cyprze.

Eliminacje do World Tour

Clermont-Ferrand Challenger

W tym turnieju brały udział dwie Polskie drużyny – Gliwice Lotto 3×3 oraz Bemowo Lotto 3×3. Niestety obydwie odpadły na poziomie eliminacji do turnieju, przegrywając z Tel-Avivem. Turniej wygrał Serbski Liman, który wygrał w finale z inną serbską drużyną – Partizanem. Świetny finał zakończył się wynikiem 21:19, warto obejrzeć:

A tak prezentuje się klasyfikacja końcowa:

Penang Challenger

W tym turnieju ponownie nie zabrakło polskiej drużyny, zabrakło natomiast sukcesów. Lublin Lotto 3×3 nie wyszedł z grupy, przegrywając z Pekinem, który turniej zakończył na miejscu 1 i z… Pasig, czyli miastem na Filipinach, z którego drużyna dotarła do 4 miejsca. Z racji, że Pekin był już wcześniej pewien udziału w World Tour, bilet na turniej World Tour zdobyła chińska drużyna z Futian oraz niemiecki Dusseldorf.

A tak prezentuje się klasyfikacja końcowa:

Fot. fiba3x3.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*