Ryga zwycięża szósty Masters, świetny występ Pekinu i trochę gorszy Lublina

Szósty masters w tym roku, rzadko widywane lub zupełnie nowe drużyny, powrót Rygi w wielkim stylu! Zapraszamy do Montrealu.

Kwalifikacje

W rundzie kwalifikacyjnej zmierzyły się dwa zespoły z Kanady oraz jeden z Brazylii. Zawodnicy z kanadyjskiego miasta Gatineau pokonali gospodarzy z Montrealu oraz Sao Paulo i wyszli zwycięsko do fazy grupowej.

Grupa A

W pierwszym meczu turnieju Lublin zmierzył się z Rygą. Niestety lepsi okazali się zawodnicy ze stolicy Łotwy, którzy wygrali z Polakami 21:15. Zawodnicy z Omaha również przegrali z Rygą, jednak wygrali z nami, tym samym kończąc nasz udział w turnieju.

Grupa B

W tej grupie o dalszej grze zadecydowały tak zwane “małe punkty”, do dalszej części turnieju zakwalifikowały się Litewskie Szaki oraz San Juan z Portoryko. Odpadła natomiast drużyna Winnipeg z Kanady.

Grupa C

W przedostatniej grupie dwie drużyny z USA zostały pokonane przez Pekin, który najpierw w zabójczym pojedynku pokonał Princeton w dogrywce…

…po to, by później pokonać Chicago z niebywałą gracją, kończąc mecz wynikiem 21:15. Chicago przegrało również z Princeton, przez co ich gra w turnieju została zakończona.

Grupa D

Wspomniani już zwycięzcy eliminacji z Gatineau wpadli do ostatniej grupy, która nieszczęśliwie (dla nich) okazała się najmocniejszą grupą w turnieju. Pierwsza przegrana ze stolicą Mongolii 21:16:

Kolejny mecz rozegrał się pomiędzy Austriakami a Mongołami, a w nim świeża drużyna z Europy gładko przeszła po zawodnikach z Ułan Bator. W ostatnim meczu drużyna z Kanady przegrała z drużyną z Wiednia 21-13.

Ćwierćfinały

Faza play-off rozpoczęła się od niezwykle emocjonującego meczu między Rygą a Princeton. Drużyna z USA odrobiła 9-punktową przepaść i doprowadziła do remisu tylko po to, by wpuścić buzzer-beatera w ostatniej sekundzie meczu i odpaść z rozgrywek.

Kolejny mecz na etapie ćwierćfinałów był nie mniej ciekawy, jednak odbyło się bez wodotrysków w końcówce. Drużyna z Wiednia zmierzyła się bowiem ze stolicą Portoryko, która utrzymywała prowadzenie dobre 70% meczu. Ostatecznie jednak, na trzy minuty przed końcem spotkania, drużyna z Austrii szybko wyskoczyła na bezpieczne prowadzenie, które utrzymała do samego końca, wykluczając tym samym San Juan z dalszej rywalizacji.

Następny ćwierćfinał i ponownie niesamowita końcówka spotkania. Mongołowie utrzymywali delikatną przewagę przez zdecydowaną większość meczu, jednak o wygranej zdecydował rzut Uzupisa za 2 punkty w dogrywce! Świetne spotkanie, Szaki grają dalej.

W ostatnim ćwierćfinale do walki o dalszą grę stanęły drużyna z Omaha i rzadko widywani w WT gracze z Pekinu. Zacięty pojedynek skończył się jednak przegraną Chińczyków różnicą jednego punktu. Gratulujemy im świetnej gry w turnieju!

Półfinały

Ryga utrzymała prowadzenie do samego końca i wysoko odsadziła Wiedeń na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry . Mecz zakończył się rzutami wolnymi Rygi, trafili 4/4.

Szaki przegrywały przez ponad połowę meczu z Omahą, jednak po ciężkim starciu udało im się wyjść na prowadzenie i utrzymać dwa punkty przewagi do końca spotkania. Był to jeden z najbardziej emocjonujących meczów w całym turnieju.

Finały

Ryga prowadziła przez cały mecz trzymając Szaki na bezpieczną odległość, ostatecznie wygrywając 19-17. Dobrze wiedzieć chłopaków z Rygi znów na boisku.

Komplet wyników fazy pucharowej:

MVP turnieju został Karlis Lasmanis, który zgarnął też tytuł króla strzelców, z wynikiem 48 punktów 🙂

A na koniec, tradycyjnie, najlepsze 5 akcji turnieju:

Fot. worldtour.fiba3x3.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*