Trilogy mistrzami po raz kolejny – FINAŁ BIG3 2022

Pierwsza drużyna w historii ligi która wygrywa mistrzostwo back-to-back. 3 tytuł Trilogy w ciągu 5 sezonów – dynastia. Podsumujmy ostatni weekend sezonu BIG3.

 

FINAŁ BIG3

Aby wygrać drużyna Power musiała grać dużo piłką, tak jak miało to miejsce na przestrzeni sezonu. Trilogy aby wygrać potrzebowali trafień zza łuku. Power nie zagrało tak jak do tej pory, a Briscoe i Clark trafili 5 razy za 3 punkty, i to wystarczyło.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana, Glen trafia dwukrotnie za 3 punkty, z drugiej strony Briscoe “ciągnie” wynik, później pomaga mu Clark. Trash Talk i walkę pod koszem zaprezentował w pierwszej połowie również TJ Cline.

W drugiej odsłonie lepiej zaczęli Trilogy powiększając swoją przewagę. Nie na długo, zaraz po tym run 10-2 drużyny Power i znów zrobiło się bardzo blisko. W kolejnych akcjach to obrońcy tytułu przejmują inicjatywę. Momentem, który przesądził o wygranej, było wyłapanie przez White faulu technicznego. Po drugim wolnym, który nie znalazł drogi do kosza, piłkę zbiera Briscoe oddaje z powrotem do Clarka który trafia za 3 pkt i mamy 47-35. Ostatnia akcja meczu to wjazd Briscoe i layup na wagę mistrzostwa Big3.

Moglibyśmy się przyczepić do kilku decyzji sędziów w trakcie meczu. Według nas trochę popsuły widowisko. Mimo wszystko zobaczyliśmy walkę godną finałów, a ubiegłoroczni mistrzowie udowodnili że wciąż zasługują na ten tytuł.

Glen Rice Jr. cały sezon prowadził swoją drużynę, aż do finału, nie zawiódł i w najważniejszym spotkaniu, rzucił 23 z 35 punktów swojej drużyny. Zabrakło wsparcia kolegów, kolejnym punktującym w jego drużynie był TJ Cline z zaledwie 6 punktami.
Dla zwycięzców jak zawsze punktowali Briscoe (21 pkt., 6 zb.) i Clark (22 pky., 8 zb.).

FINAŁ – całe spotkanie:

FINAŁ – skrót:

MECZ GWIAZD BIG3

W meczu gwiazd naprzeciw siebie stanęli:

Spotkanie zakończyło się wynikiem 44-50 dla Team Doc. To był szybki mecz, zazwyczaj zdobycie 50 punktów trwa około 45-70 minut, w tym meczu wystarczyły 32. Nie było może jakiejś bardzo twardej obrony, jak to w meczu gwiazd, ale za to zobaczyliśmy naprawdę kilka widowiskowych momentów.

Wszyscy zawodnicy na boisku punktowali, a MVP meczu powędrowało do Stephensa.

ALL-STAR GAME – cały mecz:

ALL-STAR GAME- skrót:

10 najlepszych akcji finału i meczu gwiazd:

Najlepszy trener sezonu:

MVP sezonu dla:

Choć niektórzy mieli swoje typy:

Koniec sezonu 2022. Będzie nam brakowało rozgrywek BIG3, które w tym sezonie były naprawdę bardzo emocjonujące. W przyszłym, wiadomo, liczymy na jeszcze więcej. Dziękujemy że byliście z nami i do zobaczenia.

Fot. big3.com,  flyingfalcon.com

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*