BIG3 Play-offs 2022

Za nami dwa spotkania krótkiej fazy play-offs. Trilogy pokonują Aliens, Power zwyciężają z 3 Headed Monsters w półfinałach. Teraz czas na FINAŁ!

TRILOGY – ALIENS

Obrońcy tytułu jednak górą, w sezonie zasadniczym przegrali, w playoffach nie ma miejsca na potknięcia,  mistrzowie wiedzą o tym najlepiej. Początek spotkania należał jednak do Aliens. Dobrze w mecz wszedł Lasmanis trafiając dwie trójki, zaraz po tym inicjatywę przejęło Trilogy, a dokładnie Briscoe który trafił 10 z 12 pierwszych punktów swojej drużyny i był zdecydowanie najlepiej prezentującym się zawodnikiem pierwszej połowy (17 pkt., 3/3 zza łuku). W końcówce zobaczyliśmy jeszcze piękny blok w wykonaniu Adama Drexlera.

Zdobywanie punktów zdecydowanie latwiej przychodziło drużynie Trilogy i pierwsza połowa kończy się na ich prowadzeniu 26-17. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania trener Trilogy – Stephen Jackson używa BRING THE FIRE, Dusan Bulut kontra Earl Clark i … zobaczcie sami.

Clark złapał “wiatr w żagle” i punktował w kolejnych akcjach, powiększając przewagę nad przeciwnikami (30-17). Trener Aliens wziął czas. Po timeoucie Bulut zaczął zdobywać punkty, Aliens zaliczyli “run” 12-2 po czym Dusan trafił za 4 punkty.

“Obcy” wychodzą na prowadzenie! Nie na długo, Trilogy wrócili i do końca spotkania kontrolowali wynik. Earl Clark kończy trzypunktowym trafieniem. Dla pokonanych najczęściej trafiali: Stephens 15 pkt., 5 zb., Bulut 15 pkt., Lasmanis 8 pkt. Zwycięzców nie zawiodło ich duo czyli Briscoe 21 pkt., oraz Clark 18 pkt., 8 zb.

Całe spotkanie:

Skrót:

 

3 HEADED MONSTERS – POWER

Zastanawialiśmy się czy Murphy ma jeszcze “paliwo” na fazę playoffs. Okazało się, że miał sporo, ale nie wystarczyło go na pokonanie drużyny POWER. Ten mecz nie należał do najpiękniejszych, walka i emocje były od początku do końca. Obie drużyny zanotowały zaledwie: 4/19 zza łuku, 8/17 z linii rzutów wolnych, 10 asyst, 23 zbiórki ofensywne i 24 zbiórki defensywne, do tego aż 27 fauli. Pierwsza połowa zakończyła się 4 punktowym trafieniem nie zgadniecie kogo…

Kevin Murphy w drugiej części spotkania zagrał lepiej niż w pierwszej odsłonie. Podobnie jak Glen Rice Jr. Od początku do końca był to ich pojedynek. Mecz w końcówce mógł “pójść w dwie strony”. Zwycięsko wychodzi z niego Rice Jr., który trafia game winner zza łuku i odsyła 3 Headed Monsters na wakacje. Najlepiej dla pokonanych punktowali – Murphy 28 pkt., 5 zb., oraz Jamario Moon 13 pkt., 5 zb.. Dla zwycięzców trafiali Glen Rice Jr. 26 pkt., 6 zb., T.J. Cline 10 pkt., 7 zb., Royce White 8 pkt., 4 zb.

Nie będzie powtórki z zeszłego sezonu. Jednak to drużyna Power w finale zmierzy się z Trilogy.

Całe spotkanie:

Skrót:

10 Najlepszych akcji playoffs:

Nagrody indywidualne za sezon 2022:

Finały już w nadchodzącą niedzielę, przenosimy się do Atlanty.

Oprócz finału zobaczymy również CELEBRITY GAME oraz BIG3 ALL-STAR GAME.

Fot. big3.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*