Lotto 3×3 Team wygrywa turniej w Szwajcarii! Co słychać u najgroźniejszych rywali?

Sezon 2022 startuje. Niektóre drużyny już grają w turniejach, inne ciągle są w okresie przygotowawczym. Sprawdzamy co słychać u najważniejszych postaci świata FIBA3x3.

Ostatnie tygodnie dla większości z Was to pewnie głównie śledzenie wiadomości zza naszej wschodniej granicy, dla niektórych może jakieś typy na mecze NBA, gra w ligach amatorskich albo po prostu cotygodniowe granie w kosza z paczką przyjaciół. Życie toczy się dalej, choć pewnie nigdy nie będzie już takie jak dawniej. Pomagajmy jak się da, a poza tym róbmy swoje i rozwijajmy swoje pasje, dopóki mamy takie możliwości. Oto jak rozpoczął się sezon 2022 w naszej ukochanej dyscyplinie.

Wojna a 3×3

Nie mogliśmy zacząć od innego tematu.

Rosyjskie zespoły i sędziowie są wykluczeni z rozgrywek do odwołania. Na przełomie lutego i marca rozegrano pierwszy turniej United League, poza Rosjanami zagrali Serbowie, Białorusini i zespół z Doha (Katar), też głównie Serbowie. Wynik nie powinien mieć dla nikogo znaczenia.

Ukraińscy gracze… sami się domyślacie 🙁 Niejeden raz pewnie ścieraliście się z nimi pod koszem, często odwiedzali turnieje w Polsce. Pomyślcie o nich w tych dniach.

Lotto 3×3 Team debiutuje w zagranicznym turnieju

I wygrywa go! Turniej o nazwie Firstcaution 3×3 Trophy rozegrano 25 marca w Zurichu. Nie jest to szeroko znane koszykarskie wydarzenie, to była pierwsza edycja, ale organizatorom udało się ściągnąć kilka naprawdę topowych zespołów. Poza “lokalsami” przyjechali Belgowie z Antwerpii, Szwajcarzy z Lozanny, Niemcy z Dusseldorfu i Francuzi z Paryża.

Polska drużyna (a zarazem reprezentacja naszego kraju) zgarnęła całą pulę i w nagrodę pojedzie na turniej rangi challenger do Nowego Sadu (Serbia). Zaufani informatorzy donoszą, jakie były zdobycze punktowe naszych graczy:

 • Zamojski – 53
 • Pawłowski – 22
 • Rduch – 13
 • Diduszko – 9

Trudno wyciągać wnioski po jednym turnieju, z którego nie było żadnej transmisji, ale na pewno jest to najlepszy możliwy start naszej eksportowej drużyny, której głównym zadaniem jest przecież zbierać punkty rankingowe. GRATULACJE!!!

30 marca Lotto Team (aka Team Warsaw) weźmie udział w turnieju Expo Cup w Dubaju. Jeśli im się powiedzie, to zakwalifikują się do zaliczanego już do cyklu World Tour Super Questa. Więcej o występujących tam zespołach poniżej.

Co słychać u gwiazd 3×3?

Ostatnie tygodnie nie były bardzo intensywne, trochę jednak się działo. Warto orientować się w temacie, szczególnie że duże turnieje niedługo ruszą. Przejdziemy więc przez najważniejszych aktorów sceny światowego 3×3, dajcie znać czy takie informacje są dla Was ciekawe:

 • Serbowie – najwyżej sklasyfikowany na świecie zespół z Ub wygrał ostatnio turniej w Belgradzie, pokonując w finale… Liman (21:15). Tych drugich powinniśmy niedługo zobaczyć na turnieju Expo 3×3 Super Quest w Dubaju.
 • Łotysze – również planują występ w ZEA, w tym roku Cavars i Krumins zagrali tylko w jednym łotewskim turnieju i zajęli w nim drugie miejsce, za zespołem z… Dusseldorfu, który właśnie uległ Lotto 3×3 Team (w półfinale turnieju z Zurychu).
 • Holendrzy – pod koniec lutego wzięli udział w turnieju w Bordeaux. Zajęli drugie miejsce, za gospodarzami. Polska reprezentacja A (w eksperymentalnym składzie Gołebiowski, Samsonowicz, Sitnik, Sulima) była czwarta, a kadra B (Bierwagen, Jankowski, Put) zajęła ósme miejsce na 10 drużyn.
 • Belgowie – mają chyba podobne do Polaków plany – zaplecze kadry grało we Francji, pierwszy zespół w Szwajcarii. Na razie nam idzie trochę lepiej 😉
 • Litwini – jeszcze nie grali w tym roku.
 • Amerykanie – też jeszcze nie występowali, zespół z Chicago ma zagrać w Dubaju.
 • Portorykańczycy – również mają być obecni w Emiratach, na razie odpoczywają.
 • Szwajcarzy – podobnie jak Polacy i Belgowie.

Jak widać turniej w Dubaju będzie pierwszym który objawi nam formę najlepszych drużyn na świecie. Miejmy nadzieję, że będą wśród nich Polacy, jak widać nie są bez szans!

Fot. 3x3trophy.ch, fb.com/usl3x3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*