Trzy po trzy w 3×3 – edycja #12

Dzieje się! Ostatnie tygodnie obfitowały w ciekawe wiadomości. Tych jednak pewnie jeszcze nie znacie. Założymy się?

Na początek wypada pogratulować wszystkim, którzy wygrali ostatnio w Lotto 🙂 Wiele już o tym napisano i robili to lepsi od nas, dlatego po najlepsze podsumowanie odsyłamy Was do bardzo dobrych wywiadów z Piotrem Renkielem i Mirosławem Noculakiem, czyli aktualnym i byłym trenerem naszej kadry.


Polska

1. Ku przestrodze, ku pokrzepieniu serc

Reprezentant Polski, sympatyczna i pozytywna postać, jeśli gracie na jeden kosz pewnie spotkaliście go na turnieju streetball lub 3×3… I mamy nadzieję, że znów spotkacie. Trzymamy kciuki Maćku!

2. Promujmy 3×3 wśród dzieci!

Tak jak to robi nasz selekcjoner i nasza kadra. “Rada dla rodziców? Jeżeli widzą, że dziecko jest dobre motorycznie, czyli zwinne, szybkie, zwrotne, to to jest sport dla niego.

3. Wywiad z najlepszą polską koszykarką 3×3

A na pewno najwyżej ulokowaną w rankingu FIBA3x3. Warto przeczytać, obejrzeć i posłuchać.


FIBA 3×3 na świecie

1. Belgowie oszukiwali aby zagrać w Tokio!

Brali udział w fikcyjnych turniejach. A potem zrobili nam TO.

I jak tu ich lubić?

2. Znacie stronę Courts of the World?

courtsoftheworld.com

Jeszcze nie? Warto to zmienić, szczególnie jeśli podróżujecie a w podróży lubicie porzucać, ale nie wiecie gdzie. Znajdziecie tam 40000 boisk z całego świata!

Polskich boisk nie ma w bazie zbyt wielu, ale możecie to zmienić i zgłaszać kolejne.

Nie ma za co 🙂

3. Tęsknicie za World Tour?

Wraca już w ten weekend! A tydzień temu mieliśmy przedsmak w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Perm (Rosja). Warto obejrzeć. Wygrali Serbowie z Liman, przed Litwinami z Siakai i Łotyszami z Rygi. Lotto Team miał zagrać, ale nie wyszło.


BIG3

1. A właściwie BIG5

Wśród najlepszych 75 graczy ligi NBA (wybranych na 75 lecie ligi) pięciu działa dziś aktywnie w lidze Ice Cube’a. Kogo pamiętacie z młodzieńczych lat? My tych dwóch którzy dostawali regularne lanie od Jordana 🙂

2. Pierwszy Armeńczyk w BIG3?

Ciekawostka: niejaki Gary Chivichyan został właśnie pierwszym obywatelem Armenii wybranym w drafcie do NBA G-League. Ma 196 cm wzrostu, przydomek “Armeński Snajper” i aktualnie gra na Florydzie, w zespole Lakeland Magic. Nie mylić z Orlando Lakers 😉 Jeśli nie uda mu się dostać do głównej ligi BIG3 przyjmie go z szeroko otwartymi ramionami.

3. Coach Oakley napisał książkę

…a wstęp do niej popełnił sam MJ. Już nie długo w sprzedaży.

Fot. courtsoftheworld.com, big3.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*