Zmiany w BIG3, przedostatnia kolejka za nami

W związku z sytuacją COVIDową w Stanach i w samym BIG3, podjęto decyzję o skróceniu sezonu regularnego, a w zasadzie o eliminacji czterech najsłabszych zespołów, które straciły matematyczne szanse na awans do play offs.

Tym czasem pozostałe osiem drużyn rozegrało siódmą serię spotkań:

Tri-State vs Killer 3’s

Earl Clark, Justin Dentmon (19 pkt.), Larry Sanders (10 pkt., 7 zb.), Jason Richardson (14 pkt., 9 zb.), Nate Robinson

vs

Donte Greene (20 pkt., 7 zb.), Franklin Session, C.J . Watson (11 pkt.), Josh Powell, Mo Charlo

Rozpędzni Killer 3’s (cztery wygrane z rzędu) trafili tym razem na świetnie dysponowanych i zbilansowanych Tri-State. W pierwszej połowie byliśmy jeszcze świadkami wyrównanego pojedynku, ale po przerwie przewaga podopiecznych Juliusa Ervinga nie podlegała żadnej dyskusji. Zarówno wygrani z bilansem 5-2, jak i pokonani (4-3) muszą wygrać swoje ostatnie spotkania, aby liczyć na awans do najlepszej czwórki.


Power vs Trilogy

Dusan Bulut (9 pkt., 4  zb., 2 as.), Royce White (19 pkt., 10 zb.), Joe Alexander, Darnell Jackson (11 pkt., 9 zb.), Derrick Byars

vs

Isaiah Briscoe (12 pkt.), James White, Jarett Jack (21 pkt., 5 zb.), Amir Johnson (10 pkt.), Qyntel Woods

Mecz zapowiadał się pasjonująco i taki właśnie był. Must watch! Lepiej zaczeli Power, prowadzeni przez Dusana. Trilogy mieli swoje momenty, ale ostatecznie do przerwy było 26-15 dla podopiecznych terner Liberman. Co więcej, po celnej “czwórce” Buluta, przewaga Power wzrosła do trzynastu punktów, przy stanie 39-26. Kiedy wszyscy myśleli, że jest już “po zawodach”, sprawy w swoje ręce wziął Captain Jack. Niewiarygodnie wywalczone zwycięstwo mocno przybliża Trilogy do play offs, Power niestety już bez szans na awans.


3 Headed Monsters vs Ball Hogs

Kevin Murphy (21 pkt.), Rashard Lewis (8 zb.), New Williams, Reggie Evans (26 pkt., 10 zb.)

vs

Leanrdo Barbosa (21 pkt., 9 zb., 7 as.), Jodie Meeks (14 pkt.), Will McDonald (8 zb.), Spencer Howes

Kolejne świetne, bardzo wyrównane spotkanie. W pierwszej części gry żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż trzy oczka, a kiedy udało się to “Potworom” w drugiej połowie – nie oddali już prowadzenia do samego końca. Mecz wygrali w zasadzie panowie Evans i Murphy, zdobywając w sumie 47 z 51 punktów swojej drużyny. Ball Hogs bez szans na awans, 3 Headed Monsters na “dobrej” pozycji 🙂


Ghost Ballers vs Triplets

Chris Johnson (5 pkt., 6 zb.), Craig Smith, Ricky Davis (7 pkt.), Stephon Johnson, Alex Scales

vs

Joe Johnson (14 pkt., 8 zb., 7 ast.), Al Jefferson,  Jamario Moon, Alan Anderson (22 pkt.), Sergerio Gipson

Teraz już wszyscy wiedzą, że lepiej nie drażnić lwa 🙂 Po zeszłotygodniowej “wpadce” Triplets nie pozostawili rywalom złudzeń. Ci byli co prawda osłabieni brakiem kilku podstawowych graczy, ale rozmiary porażki są nie do przyjęcia. Tym razem najskuteczniejszy po stronie mistrzów poprzedniego sezony był nie Joe Johnson, a Alan Anderson. Triplets już pewni play-offs, “Duchy” muszą wygrać w najbliższy weekend.


Trwa jeszcze głosowanie na MVP kolejki, naszym wyborem jest Reggie Evans:


Tabela przed ostatnią serią gier:


Oraz rzut oka na statystyki indywidualne:


Już w sobotę ostatni kolejka, ponownie w Las Vegas. Jak wspominaliśmy, Triplets już pewni swego, w walce o pozostałe trzy miejsca pozostaje 5 drużyn. Kto zdobędzie bilet i przepustkę na Bahamy? Dowiemy się już niebawem.

Fot. big3.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*