Łotysze i Amerykanki wygrywają w Tokio! Pierwsze medale IO w 3×3 rozdane.

Srebro dla ekip ROC. Trzecim miejscem cieszą się (?) Serbowie i Chinki. Jak do tego doszło?

Ostatni dzień turnieju olimpijskiego nie zawiódł, a finał przewyższył oczekiwania.

Półfinały mężczyzn

SENSACJA! Dzień wcześniej Serbowie zmietli Rosjan a w dzisiejszym spotkaniu nie istnieli. Byli wolni, bez energii, pudłowali. Nawet przegrywając wysoko nie pokazali emocji, woli walki. Pierwsza, jakże bolesna dla mistrzów porażka. Brawa dla Rosjan, Zuev sam zdobył więcej punktów niż Serbowie (11). Trochę smutno.

Warto zobaczyć super obronę (bez fauli!) Rosjan.

 

Drugi z faworytów nie zawiódł. Batman (9 punktów) i Robin (7) zrobili swoje. Krumins chyba zdarł gardło – energia tego człowieka wychodzi poza skalę 🙂

Sprawdźcie jak płynnie i szybko ruszają się Łotysze w meczu o taką stawkę!

Mecz o brązowy medal mężczyzn

Jakimś cudem się zmotywowali, to jednak są twardziele! Stuprocentowa skuteczność Serbów w rzutach za jeden punkt (13/13) – rozmontowali Belgów i odbiorą brązowe medale które raczej ich nie ucieszą.

Obejrzyjcie, to może być ostatni mecz tej drużyny. Zdobyli wszystko poza olimpijskim złotem.

Finał mężczyzn

CO ZA MECZ!!! Było w nim wszystko – świetna gra underdoga (Rosji), wielki powrót Łotyszy, celne rzuty, mistrzowska obrona, ale przede wszystkim piekielna, wyniszczająca walka! Zniszczony but który Karpenkow skleił szybko taśmą. Poważna chyba kontuzja Kruminsa, który zakleił szybko nogę i grał dopóki mógł, kończąc mecz na czworakach. Miezis (7 punktów), Lasmanis (10 punktów) i Cavars (7 zbiórek) kończący mecz we trójkę. I przeogromna radość najlepszej i najefektowniejszej drużyny ostatnich dwóch lat! Brawo!! Gratulacje dla Łotyszy!!!

Musicie obejrzeć ten mecz! 

Półfinały kobiet

W pierwszym meczu dzisiejszego dnia Amerykanki kontrolowały mecz przez większość czasu, końcówka to jednak prawdziwy horror. Francuzki wyrównały i o ostatecznym wyniku zdecydowały zbiórki ofensywne i rzuty wolne zawodniczek z USA. Oraz odrobinę sędziowie.

Dość bezpieczna wygrana Rosjanek.

Mecz o brązowy medal kobiet

Drugi z rzędu mecz przegrany przez Francuzki jednym posiadaniem. Muszą czuć olbrzymi niedosyt. Dziewięć punktów Lili Wang daje Chinkom upragniony medal.

Finał kobiet

Rosjanki walczyły do końca, jednak zasłużone złoto wędruje do Stanów Zjednoczonych. Amerykanki dominowały na igrzyskach podobnie jak Serbowie wśród mężczyzn, potrafiły jednak postawić kropkę nad “i”. Gratulacje!

To już koniec, debiut koszykówki 3×3 na Igrzyskach Olimpijskich uznajemy za zakończony. I udany! Pierwsze dziesięć lat istnienia tej konkurencji kończy się w najlepszy możliwy sposób. Dziękujemy że byliście z nami, to był bardzo intensywny tydzień 🙂

Fot. fiba.basketball

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*