IO w Tokio (mecz nr 7) Polska – Belgia

W meczu ostatniej szansy przegrywamy z Belgią 14:16 i wracamy do domu.

Siódme, przedostatnie miejsce, to na pewno ogromne rozczarowanie. Czas podsumowań nadejdzie niebawem, na razie cieszmy się dobrą koszykówką 3×3 oglądając innych w walce o medale. Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę!

Przebieg spotkania

Nasi wyglądają na spiętych, w sumie to nic dziwnego.Belgowie zaczynają ale my świetnie bronimy. Nie potrafimy skończyć pierwszych akcji, a Vervoort otwiera wynik meczu rzutem spod kosza. Mike pięknie drybluje drybling ale floater niecelny i po chwili przegrywamy już 0-2. Pablo też dziś nie trafia. W końcu Przemek za 1, jak zwykle po wejściu na lewą rękę, Belgowie kolejny raz “wjeżdżają” pod kosz, a my znów łapiemy szybkie faule. Pierwszy punkt Hicksa , odpowiedzi Vervoort trafia za 2 z faulem, poprawia wolnym i tracimy już 4 punkty. Mike faulowany przy wejściu uderza pięścią przeciwnika, faul niesportowy, 2:8, czy to już? Pablo przed szansą na linii rzutów wolnych – celnie! Wkręca się Zamojski, ale odpowiadają tym samym nasi rywale, teraz Hicks za 2 – powoli odrabiamy straty, trwa przerwa techniczna. Kolejny technik, tym razem Zamoja, na całe szczęście myli się Belg. Hicks traci piłkę w koźle, a my mamy już 7 fauli na koncie. Brawo Pablo spod kosza, tyle że tym samym odpowiadają Belgowie. Paweł kolejny raz, tym razem z faulem! To już szósty faul Belgów, a my nie trafiamy wolnego. Belgowie lepsi na zbiórce i powiększają przewagę do 3 punktów. Mike odpala pięknego airballa  – to nie jest jego turniej. Teraz odrabia w obronie i “w nagrodę” leci celna dwójka. Szymon z półdystansu i remis na 3 minuty do końca. Asysta Rducha! Mylą się nasi przeciwnicy, a my wykorzystujemy błąd w obronie i już prowadzimy 12:11! Timeout dla Belgów. Po timeoucie Zibo rzuca niedolota. Hicks indywidualnie za 2, celnie! 14:11 dla nas dwie minuty przed końcem. Niestety dla nas trafia Vervoort i już tylko jedno oczko przewagi. Świetny gracz! 100 sekund do końca, 14:13 dla nas. Mike niecelnie z dystansu. Belgowie znów dziwna strata. Zbieramy dwie kolene piłki w ataku, ale nie możemy trafić do kosza. 30 sekund do końca – mamy remis po cyrkowym rzucie Belga. Hicks airball „na zwycięstwo” 0.7 sec do końca 🙁 Dlaczego nie szukaliśmy wjazdu albo faulu? Będzie dogrywka! Nie… Vervoort trafił ten rzut, z biodra, w pół sekundy, lobem nad Przemkiem, naszym opadły ręce. Przegrywamy 14:16 🙁

Być może będziecie chcieli to zobaczyć na własne oczy.

Statystyki

No. Name Min. Points 1PT FT 2PT AS BS TO OR DR +/-
4 8:08 8 2/6 3/7 1 1 4 5 -1
8 7:48 2 2/4 0/3 1 1 1 0
14 7:39 3 2/5 1/2 0/3 1 2 2 -4
44 6:25 1 1/1 1 4 -1
Team 2
Totals 14 7/16
44%
1/2
50%
3/13
23%
3 2 7 14 -2

Oceny zawodników

  • Michael Hicks – 2/5 – Mike to wciąż nasza najmocniejsza broń. Obosieczna.
  • Paweł Pawłowski – 2/5 – tym razem dwójki nie siadły.
  • Przemysław Zamojski – 1/5 – niemal niewidoczny w najważniejszym meczu.
  • Szymon Rduch – 2/5 – punkt i asysta w ciągu kilku sekund, 4 zbiórki, grał najkrócej.

Gracz meczu: Thibaut Vervoort – 11 punktów i rzut na zwycięstwo, ograł nas niemal w pojedynkę.

Naszym zdaniem.

Mamy wrażenie, że wszyscy mają już dość tego turnieju. Przede wszystkim polscy kibice, ale również gracze i sędziowie. Frustracja i niemoc kapią z ekranu. Zajmujemy zasłużone niestety, przedostatnie miejsce w turnieju, wyprzedzając o włos ostatnich Chińczyków.

Co dalej?

Ćwierćfinały rozegrane zostaną o 14:00 i 15:20. Niestety bez naszego udziału. Będziemy Was informować na bieżąco!

Fot. twitter.com/fiba3x3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*