IO w Tokio (mecz nr 4) Polska – ROC (Rosja)

Czyżby w końcu przełamanie? Zagraliśmy lepiej, bardziej zespołowo i przede wszystkim skuteczniej. Zwycięstwo 21-16 w pewnym, mocnym stylu. Brawo Polacy!!!

Rosjanie silniejsi fizycznie, ale to my byliśmy tym razem sprytniejsi i mieliśmy lepiej nastawione celowniki

Przebieg spotkania

Losowanie dla Rosjan, którzy rozpoczynają od celnego rzutu spod kosza. Chwilę później za 2 trafia Zuev i jest już 0-3, my póki co nieskutecznie. Mike na boisku i pierwsze punktu po minięciu Karpenkova, w odpowiedzi kolejny raz trafia Alexander Zuev. Nasi walczą na desce – Przemek skutecznie dobija po ofensywnej zbiórce. Odrabiamy straty, tym razem Paweł skutecznie spod kosza. Znów łapiemy szybko faule, zbyt szybko! Tym czasem Zamoj trafia z dziewiątego metra! Mamy trochę kłopotów z powstrzymaniem tego olbrzyma Karpenkova pod koszem, pierwsza przerwa w meczu, przegrywamy, ale tylko 6-7. Pablo trafia za 2 i obejmujemy pierwsze prowadzenie w meczu! Odpowiadają Rosjanie spod kosza, a my mamy już na koncie 5 fauli. Kolejna celna dwójka naszych, tym razem w wykonaniu Przemka, w odpowiedzi Rosjanie też skutecznie zza łuku, ale w końcu trafia też Mike. 4:40 do końca i na tablicy wyników po 12. Firmowy wjazd Zamoja i mamy oczko przewagi, a przed nami kolejna przerwa na żądanie. Ależ ważna dwójka Pawłowskiego, a zaraz potem celny osobisty Przemka, +4 dla naszych. Rosjanie nerwowo, a Pablo punktuje spod kosza – prawadzimy już 17-12!  Osiągnęliśmy limit fauli, dwa celne wolne Rosjan, ale Mike mija i trafia spod kosza. Teraz tylko spokojnie Panowie. Sharov skutecznie spod kosza ale Pablo trafia nieprawdopodobną dwójkę przez ręce! Wow. Już tego nie stracimy!!! Wynik meczu ustala spod kosza Szymon. Wielkie brawa Panowie, w końcu zagraliście tak, jak wszyscy chcieliśmy.

Całość meczu można obejrzeć tutaj.

Statystyki

No PTS 1PT 2PT FT AS BS TO REB
4 Michael Hicks 4 2 / 3 1 / 3 0 / 0 0 1 1 3
8 Przemyslaw Zamojski 7 2 / 3 2 / 4 1 / 1 1 0 1 4
14 Pawel Pawlowski 8 2 / 3 3 / 3 0 / 0 0 0 3 2
44 Szymon Rduch 2 2 / 3 0 / 0 0 / 0 0 0 1 2
Team 21 8 / 12 6 / 10 1 / 1 1 1 6 13
67% 60% 100%

Oceny zawodników

  • Michael Hicks – 3/5 – nie forsował, ograniczył straty, zagrał bardziej zespołowo i mocno w obronie. Tego potrzebujemy Mike!
  • Paweł Pawłowski – 4.5/5 – ależ Pablo odpalił w tym meczu. Odjęliśmy 0.5 pkt za 3 straty, reszta bez zarzutu!
  • Przemysław Zamojski – 4/5 – najskuteczniejszy w naszym zespole, dostarczał punktów wtedy gdy tego potrzebowaliśmy
  • Szymon Rduch – 3/5 – mniej aktywnie ale poprawnie. Bardzo dobrze w obronie.

Gracz meczu: Paweł Pawłowski – 2/3 za jeden, 3/3 za 2!!! Twarda obrona, koncentracja i opanowanie. Brawo Pablo oby tak dalej!!!

Naszym zdaniem.

Na to czekaliśmy. Trochę więcej gry zespołowej, ograniczone straty, mocno na deskach i twardo w obronie. Takiej gry potrzebujemy, Mike nawet nieco odpuścił “swoje popisy”, a to naszym zdaniem duża korzyść dla naszego zespołu. Jeżeli będziemy tak trafiać (60% skuteczności zza łuku i 67% za 1) to możemy być spokojni o wyniki kolejnych meczów.

Co dalej?

Dość już na dziś, humory poprawione, jutro śpimy normalnie – zaczynamy o  o 12:05 meczem z Chinami. See you 😉

Fot. twitter.com/fiba3x3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*