Bulut z “nowym” Nowym Sadem zwycięża w finale ULE3x3

Finałowy turniej cyklu United League Europe 3×3 rozgrywany był w St. Petersburgu, tym razem w… teatrze muzyczno-dramatycznym BUFF, przy muzyce granej na żywo?! Musicie przyznać, że nasza ulubiona dyscyplina sportowa ewoluuje. Zapraszamy na naszą relację 🙂

Do finałowego turnieju zakwalifikowanych zostało 8 najlepszych zespołów z poprzednich 3 “przystanków” ULE3x3, na czele z drużynami z Rygi, Nowego Sadu oraz rewelacją tego sezonu – graczami z Amsterdamu, tym razem występującymi pod nazwą Team NL. Stawkę uzupełniły 4 drużyny rosyjskie (Gagarin, Inanomo, Cop Moscow, Tri zvezdochki) oraz drużyna Team LT (Litwa). Tym razem nie przewidziano fazy grupowej, zmagania zaczęły się prosto od…

Ćwierćfinały

Już na pierwszym etapie z dalszymi zmaganiami pożegnały się 3 drużyny z Rosji, choć Tri zvezdochki byli bardzo blisko pokonania Team LT. Koniecznie obejrzyjcie ten pojedynek:

Jedynymi Rosjanami, którzy uzyskali awans do półfinału byli gracze Inanomo Moskwa, którzy pokusili się o niespodziankę eliminując z dalszych rozgrywek graczy z Holandii, którzy od stanu 10-6 przegrali końcówkę meczu 2-8:

W dwóch pozostałych ćwierćfinałach obyło się bez niespodzianek. Ryga rozgromiła Cop Moscow 22-5, a Nowy Sad pokonał Gagarin w stosunku 21-15.

Półfinały

W pierwszym półfinale gracze z Łotwy, tym razem występujący bez Lasmanisa (zastąpionego przez Artūrsa Strēlnieksa), bez większych problemów uporali się z Litwinami:

W drugim półfinale dość jednostronne widowisko, Nowy Sad zdecydowanie lepszy od Inanomo:

W taki oto sposób doczekaliśmy do finału, najbardziej klasycznego z możliwych: Ryga vs Nowy Sad. Który to już taki finał?!

Finał

Genialne widowisko, świetna końcówka, Nowy Sad kończył mecz w trójkę po kontuzji Milosevica, chociaż może powinniśmy napisać, że to bardziej Dusan kończył ten mecz?! Gość ma już 35 lat, od wielu sezonów na topie lub w ścisłej czołówce, zmienił partnerów w drużynie a i tak ciągle potrafi zaskakiwać. To co zrobił w końcówce… GOAT! Mr Bulutproof – po raz n-ty – czapki z głów!

Komplet wyników turnieju:

MVP turnieju został… sami wiecie kto. Oprócz Dusana do najlepszej drużyny turnieju wybrani zostali: Dejan Janjic (Novi Sad), Nauris Miezis (Riga), oraz Strahinja Milosevic (Novi Sad). Gratulacje!!!

To tyle 😉 Czekamy na kolejne eventy 3×3 – najbliższy już za nieco ponad 2 tygodnie, tym razem z udziałem Pań 🙂

Fot. fiba.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*