Najlepsza liga koszykówki 3×3 na świecie?

Poznajcie 3X3.EXE PREMIER – najlepiej zorganizowana, najnowocześniejsza i (aktualnie, w pandemii) prawdopodobnie najlepsza liga świata.

Liga 3×3.EXE PREMIER powstała w 2014 roku i od tego czasu stała się globalną, profesjonalną organizacją. Niech przemówią liczby: w 2019 roku wystąpiło w niej 81 zespołów z 4 krajów. W barwach tych drużyn wystąpili gracze 34 narodowości. Rozegrano w sumie 947 meczów w 34 miastach! Podsumowanie sezonu, tak jak i masę innych filmów znajdziecie na ich kanale na Youtube:

A tak prezentuje się OFICJALNA STRONA LIGI 3X3.EXE PREMIER (w wersji anglojęzycznej).

3X3.EXE jest obecna w Japonii, Tajlandii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. W 2020 roku planowano rozszerzyć zasięg o Tajwan i Indonezję, liczba zespołów przekroczyła 100(!), a oryginalny kalendarz wyglądał następująco:

  • Tajwan – 54 mecze
  • Japonia – 315 meczów
  • Nowa Zelandia – 54 mecze
  • Tajlandia – 54 mecze
  • Plus dodatkowo 54 mecze w kategorii kobiet.

Oczywiście szalony rok 2020 wymusił na organizatorach przesunięcia terminów, ale ostatecznie plan zrealizowano:

Kiedy inni z żalem poddają się w walce z koronawirusem, Azjaci pokazują, że ich poziom organizacji to jednak całkiem inny świat! Aktualnie rozgrywki toczą się bez udziału publiczności, ale za to są transmitowane na żywo z wykorzystaniem najnowszych technologii. Boiska na których odbywają się mecze wyglądają tak:

Ale już podczas transmisji przenoszą nas w XXI wiek. W tym wypadku to inne sporty mogą się uczyć wykorzystania najnowszych technologii:

Poziom sportowy łatwo możecie ocenić sami (zwróćcie uwagę na realizację telewizyjną!) – właśnie zakończył się turniej Japan 2020 Cup, oto relacja z tego wydarzenia:

Naszym skromnym zdaniem jest to ciekawa propozycja na długie jesienne wieczory. Kibice, amatorzy i początkujący gracze mogą podglądać, a zaawansowani być może nawet rozważą transfer w tamte strony? 🙂 Również nasze drużyny 3×3 mogą się sporo nauczyć pod kątem promocji i interakcji z kibicami oraz sponsorami – tak wygląda strona jednego z czołowych zespołów ligi 3×3.EXE – Crayon 3×3.

Fot. 3x3exe.com, fb.com/3x3EXEGlobal, fb.com/3x3OFFICIAL, linkedin.com/company/3×3-exe-premier/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*