Nowy okrojony kalendarz World Tour, zamrożony ranking FIBA

Stęskniliście się za cyklem najmocniejszych turniejów świata? My też. Na szczęście wraca, niedługo i niedaleko 🙂

Nie udało się rozegrać planowanych na ten rok turniejów rangi Masters w Pradze, Manili, Lozannie i Radomiu 😉 , ale dobra wiadomość jest taka, że FIBA 3×3 World Tour ma powrócić już za dwa tygodnie!

29-30 sierpnia rozegrany zostanie turniej w węgierskim Debreczynie. Spodziewamy się, że wystąpią w nim m.in zespoły z Nowego Sadu, Amsterdamu, Humpolca, Harlemu, Rygi, Belgradu, a także… Uciany. Przyznajcie się, kto wcześniej słyszał o tej litewskiej miejscowości?

Kolejne dwa turnieje mają zawitać do kraju który debiutuje jako gospodarz – Rumunii. W Bukareszcie mastersy planowane sa na 5-4 oraz 11-12 września. Wszystko pokrzyżować może oczywiście zaraza, więc nawet do tych terminów trzeba podejść z lekkim dystansem – w obecnych czasach trudno zaplanować nawet lokalny turniej streetball 🙁

Planowane oryginalnie na sezon 2020 turnieje w Abu Dhabi, Chengdu, Meksyku i Utsonomiya zostały przełożone na przyszły rok. Wiadomości te podajemy za oficjalnym komunikatem FIBA – na dziś trudno nawet odnaleźć rumuńskie turnieje w oficjalnym kalendarzu czy platformie play.fiba3x3.com. Nie dziwi więc fakt, że podane plany są krótkoterminowe i o ewentualnych kolejnych mastersach dowiemy się później.

O tym, kto zakwalifikuje się ostatecznie do rozgrywek zadecyduje ranking FIBA, który… ciągle jest zamrożony. W innym oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że pozostanie w tym stanie aż do kwietnia przyszłego roku (!). Pozostaje skupić się na treningu, udziale w lokalnych turniejach i zadbać o zdrowie swoje i bliskich – czego sobie i Wam życzymy 🙂

Fot. fiba.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*