Co robią gracze 3×3 w czasach pandemii?

Wbrew pozorom opcji jest wiele…

Podobnie jak podejść do wymuszonej przerwy w treningach i grze. Można po prostu wykorzystać ten czas na odpoczynek, albo zachować się bardziej ambitnie i spróbować poprawić jakiś element swojego koszykarskiego życia. Oto główne aktywności graczy 3×3 w kraju i za granicą. Może coś Was zainspiruje?

Trenują w domu

Tu zarysował się dość wyraźny podział. Mamy zawodowców którzy faktycznie trenują i jeszcze doradzają innym jak można trenować samodzielnie w tym trudnym czasie. Wybraliśmy dla Was najładniejszy przykład:

Druga grupa to zazwyczaj ambitni amatorzy, którzy każdego dnia stwierdzają, że trzeba by zacząć się w końcu ruszać. Odpalają więc YouTube i jadą z tym! Jak człowiek popatrzy na to jak inni się męczą to od razu lepiej mu się na duszy robi. Pamiętamy o Was, sami należymy do tej grupy, a nasz przyjaciel Mateusz ma dla Was cały zestaw ćwiczeń:

My akurat najbardziej lubimy sobie wyobrażać że startujemy w konkursie wsadów, taki trening, przeprowadzony przez mistrza wsadów, do wykonania w domu, świetnie się ogląda 🙂

Jak widać pięciolitrowe butelki wody mineralnej mogą być niedługo trudniej dostępne niż papier toaletowy…

Grają (ale nie w kosza)

Najbardziej popularne są chyba gry komputerowe w różnych odmianach – pojedynczo lub w grupach (przez sieć). Wśród sportowców zazwyczaj królują strzelanki (wyrabiają refleks), strategie (czytanie gry, otwierają drzwi do kariery trenerskiej), oraz gry hazardowe (wiadomo, z czegoś trzeba żyć) – ku naszemu zaskoczeniu zetknęliśmy się ze sporą grupą grających w pokera, a nawet osobami które preferują gry jackpot.

Gracze posiadający rodziny to jednocześnie mistrzowie gier planszowych, szczególnie Ci którzy posiadają potomstwo. Zaczyna się od niewinnego chińczyka albo karcianej wojny, a potem już leci przez “Pędzące żółwie”, warcaby, “Monopoly”, “Dixit” aż do szachów czy Go. To również wartościowa propozycja dla przyszłych trenerów 😉

Osobna grupa to talenty muzyczne, które próbują swoich sił na różnych instrumentach, z różnym skutkiem.

Jedzą

Temu poświęciliśmy niedawno osobny artykuł:

Nauka w służbie sportu – analiza zachowań polskiej społeczności 3×3

Nagrywają filmiki

Social media pełne są dzieł sportowców-reżyserów. Publikują swoje głębokie przemyślenia, scenki domowe (często specjalnie odgrywane), w wypadku niektórych gwiazd BIG3 można chyba nawet użyć określenia “patostreamy” 😉 Mamy dla Was jedną radę – nie idźcie tą drogą. Najlepiej szybko przeskoczcie do kolejnej aktywności.

Oglądają filmiki

… i filmy przez duże F! Założymy się, że wiemy co będziecie oglądać w tym tygodniu? Ma taniec w nazwie, jest o gwiazdach i nie jest to “Taniec z gwiazdami”, czyżn’t? Aaaaaaa, jaramy się!

Przeglądają archiwa

Szczególnie na Twitterze można zaobserwować sporą falę nostalgii – mnożą się linki do starych filmików, relacji prasowych, nawet boxscore’ów pokazujących jakim to się było wymiataczem naście/dziesiąt lat temu. My również chętnie dołożymy tu swoją cegiełkę – takich archiwalnych materiałów mamy pod dostatkiem, dajcie znać czy interesują Was takie wspominki to wrzucimy coś więcej:

Przy okazji, 3x3basket.pl działa aktywnie zarówno na Twitterze jak i na LinkedIn – zapraszamy do obserwowania naszych profili na tych platformach, raczej nie pożałujecie tej decyzji!

Wspominają przeszłe i planują przyszłe sukcesy w rozgrywkach amatorskich

Niezależnie od tego czy jest to liga 3×3 czy 5×5… Panuje przeświadczenie “wrócimy mocniejsi!”. Dla tych którzy chcieliby spróbować swoich sił w lidze rozgrywek na jeden kosz przypominamy, że można to zrobić m.in. w takich miejscowościach jak Szczecin, Trójmiasto, Tarnów, Radom, Piekary Śląskie, Łódź – pisaliśmy o nich wiele razy. Poza ligami są oczywiście turnieje, które znajdziecie na naszej mapie. Sny o potędze warto rozpocząć od przejrzenia naszego Power Rankingu. Już niedługo na pewno gdzieś wszyscy zagramy, zobaczycie, głowy do góry!

Fot. espnpressroom.com, tygodnik “Basket”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*