WT w Radomiu turniejem korespondencyjnym

Sytuacja w czasach pandemii zmienia się dynamicznie.

Wczoraj informowaliśmy o nowym kalendarzu cyklu World Tour, a już dziś pojawiły się nowe fakty. Spieszymy z aktualizacją.

Wilson Ball, piastujący w FIBA stanowisko Wiceprezydenta Operacji i Rozwoju Międzynarodowego 3×3  – WORM 3×3 (po angielsku Chief Operations Vicepresident of International Development 3×3 – COVID 9), podzielił się z nami oficjalnym stanowiskiem organizacji:

Po konsultacji z ministrem zdrowia i prezesem Związku Polskich Związków Sportowych, w trosce o bezpieczeństwo, szczególnie najstarszych uczestników turnieju, zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu polskiej edycji World Tour w formie korespondencyjnej.

Dużą pomocą i inspiracją były ostatnie działania organizatorów cyklu turniejów Gryf Basket Cup, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Na pytanie “Jak będzie przebiegać turniej?” Wilson Ball odpowiada:

Do wszystkich zespołów zakwalifikowanych do turnieju roześlemy zestawy do korespondencyjnej wersji koszykówki 3×3 prezentowane poniżej:

Rywalizacja będzie polegała na jak najszybszym złożeniu zestawu przez całą drużynę a następnie rozegraniu standardowego meczu (10 minut lub 21 punktów). Każdy zawodnik musi oddać przynajmniej cztery rzuty. Michael Hicks może oddać najwyżej czterdzieści. Każda drużyna nagrywa swój mecz i wysyła sędziemu, który wyłania zwycięzców.

Mamy nadzieję, że nowa formuła przyjmie się nie tylko w Waszym kraju ale i na całym świecie, szczególnie wśród zespołów objętych kwarantanną. Mamy zamiar bardzo mocno promować ją wśród młodzieży – trwają rozmowy o włączeniu transmisji live do pasma edukacyjnego TVP.

Trochę szkoda, ale nie ma tego złego… Trzymamy rękę na pulsie i oczywiście na bieżąco będziemy Was informować o przygotowaniach do tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.

Fot. fb.com/BasketSzczecin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*