Towarzyski turniej 3×3 w Portorozu dla Serbii

Najlepsze zespoły na świecie przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich. Polska, Łotwa, Rosja, Holandia rywalizują w Rosji, a inni nasi potencjalni przeciwnicy brali udział w towarzyskim turnieju w słoweńskim mieście Portoroz. Zapraszamy na krótkie podsumowanie.


Zawody odbyły się w miniony weekend, w szranki stanęło sześć drużyn narodowych: Serbia, Słowenia, Chorwacja, Kanada, Katar oraz Mongolia. Warto obserwować te zespoły, wszak możemy na nie trafić w turnieju klasyfikacyjnym w Indiach!

Rozgrywki podzielono na fazę grupową, gdzie zwycięzcy grup uzyskiwali awans prosto do półfinałów, drużyny z miejsc 2-3 musiały jeszcze walczyć o półfinał w ćwierćfinałach.

Ale po kolei:

Grupa A:

W grupie A rywalizowali gospodarze, gracze z Kanady oraz Mongołowie. Zgodnie z oczekiwaniami, zwyciężyli Ci pierwsi, choć wcale nie mieli łatwo. Drugie miejsce dla Mongolii, Kanadyjczycy bez zwycięstwa, choć w pojedynku z gospodarzami byli całkiem blisko:

Grupa B

Grupa B padła oczywiście padła łupem Serbów 🙂 Warto zaznaczyć, że najbardziej utytułowana drużyna świata wystąpiła tym razem w dość eksperymentalnym składzie: Bulut, Majstorovic, Vasic oraz Ratkov. Drugie miejsce dla Chorwatów, którzy w ten oto sposób zwyciężyli z drużyną z Kataru:

Faza Pucharowa:

W ćwierćfinałach byliśmy świadkami dwóch meczów do jednego kosza 😉 Kanadyjczycy zwyciężyli w pojedynku z Chorwacją 21-13, a drużyna z Kataru nie dała najmniejszych szans Mongołom wygrywając 21-8.

W pierwszym półfinale naprzeciw siebie stanęli gospodarze oraz drużyna z Kanady. Napiszemy tylko tyle, że był to najlepszy mecz turnieju, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka – sami zobaczcie:

W drugim półfinale bez większych emocji, pewne zwycięstwo Serbów:

Po zaciętej walce w meczu z Mongolią, piąte miejsce dla Chorwatów:

Półfinałowe niepowodzenie Słoweńcy “odbili” sobie w meczu o trzecie miejsce, kompletnie demolując drużynę z Kataru:

Wielki finał oczywiście dla Serbów, którzy bez większego wysiłku rozprawili się z Kanadyjczykami:

Jak widzicie szanse naszych w starciu z tymi zespołami?

Fot. www.3x3piran.si

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*