Nasi reprezentanci U23 wracają z RPA z medalami

…i jadą po kolejne do Brazylii 🙂

Zakończył się turniej, o którym informowaliśmy Was ostatnio. Nasza kadra U23 wystąpiła w nim podzielona na dwa zespoły:

  • Team 1 Polska 3×3 U23 (Marcel Kapuściński, Bogdan Izrailewski, Michał Szwedo, Sebastian Dąbek)
  • Team 2 Polska 3×3 U23 (Stefan Marchlewski, Kacper Mościcki, Kamil Waniewski, Patryk Piszczatowski)

Specjalnie dla czytelników 3x3basket.pl turniej zrelacjonował Michał Szwedo, za co bardzo gorąco mu dziękujemy! Przeczytajcie jak wyglądał turniej w Johannesburgu z punktu widzenia pierwszoplanowego uczestnika:

Organizacja wydarzenia stała na solidnym poziomie, nie licząc delikatnego opóźnienia. W odróżnieniu od pozostałych turniejów w których braliśmy udział, tutaj graliśmy piłkami o standardowym rozmiarze (7), nie oficjalnymi piłkami do koszykówki 3×3. Nie stanowiło to jednak żadnego problemu. Od pierwszego meczu dało się zauważyć, że zespoły afrykańskie preferują mocno fizyczną grę i agresywnie walczą o piłkę na tablicach. Do półfinałów awansowały 4 zespoły, które zwyciężyły w swoich grupach.  Okazało się, że trafiamy na siebie już na tym etapie rozgrywek, więc pewne było, że nie ma szans na ”polski” finał. Mecz zakończył się wynikiem 21:20 na korzyść Team Poland 1. W finale spotkaliśmy się z zespołem kadry narodowej RPA. Słabo weszliśmy w mecz, z kolei nasi rywale, pomimo naszej niezłej obrony, trafiali trudne rzuty i szybko wyszli na wysokie prowadzenie, do końca meczu kontrolując już wynik. Od początku turnieju mieliśmy problemy ze skutecznością zza łuku, a w finale najbardziej dało nam się to we znaki – rywale zostawiali nam sporo miejsca na rzuty, które nie mogły znaleźć drogi do kosza.

Ostatecznie obie nasze młodzieżowe drużyny zakończyły turniej na drugim i trzecim miejscu. Gratulujemy!

Polecamy Wam również komentarz trenera zamieszczony na stronie PZKosz.

Teraz czas na wyjazd do Brazylii. W turnieju SUPERCOPA DE BASQUETE 3X3 – X-MAS STAGE, który rozegrany zostanie 23 grudnia w Sao Paolo, zagramy w składzie Łukasz Lewiński, Stefan Marchlewski, Patryk Piszczatowski, Patryk Wilk.

Trzymamy kciuki Panowie!

Fot. fb.com/VisionOlympics3on3basketballseries/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*