Najważniejsze daty w kalendarzu FIBA 3×3 na rok 2019

Co nas czeka w tym roku? Czy będziemy świętować medal Mistrzostw Świata? A może polskie drużyny narobią trochę szumu w turniejach cyklu World Tour? Sprawdźcie razem z nami najważniejsze daty w kalendarzu kibica koszykówki 3×3.

FIBA 3×3 World Cup 2019

Zaczniemy od najważniejszej imprezy sezonu, jaką są Mistrzostwa Świata. Zmagania odbędą się tym razem w Amsterdamie, w dniach 18-23 czerwca. Dla przypomnienia: znamy już prawie wszystkich uczestników. Ostatnie sześć miejsc uzupełnią najlepsze trzy drużyny żeńskie (niestety Polki nie zagrają) i męskie turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się na początku maja w Portoryko, a konkretnie w San Juan:


FIBA 3×3 Euro Cup 2019

Oczywiście odbędą się też mistrzostwa poszczególnych kontynentów. FIBA nie podaje jeszcze zbyt wielu szczegółów, póki co wiemy ze Mistrzostwa Europy odbędą się w węgierskim Debreczynie w dniach 30 sierpień – 1 wrzesień, a prawo do startu w mistrzostwach będzie można wywalczyć w rumuńskiej Konstancie 29-30 czerwca.  Jak tylko dowiemy się czegoś nowego – damy Wam znać. Stay tuned 😉


World Tour Masters

Oprócz zmagań drużyn narodowych, będziemy także emocjonować się wydarzeniami na poziomie klubowym. Początek już 18-19 kwietnia, a wielki finał 2-3 listopada. To będzie największy w historii cykl World Tour. Największy bo:

  • potrwa od kwietnia do listopada
  • liczba turniejów głównych wzrosła do 11 (wliczając finał)
  • liczba potwierdzonych challanger`ów już teraz wynosi 23! (a ma jeszcze wzrosnąć)
  • na mapie World Masters Tour meldują się m.in. Doha, Montreal i … Los Angeles

Ciekawe gdzie zobaczymy naszą najlepszą drużynę 3×3 Energa Gdańsk. Może nawet bardziej ciekawe w jakim składzie? Czy będzie to nasza reprezentacja narodowa?


3×3 U18 World Cup

Ułanbator, Monglia, 3-7 czerwca.


3×3 U18 Euro Cup

Tifilis, Gruzja, 6-8 września.


Jak widzicie jest z czego wybierać, a to jeszcze nie wszystko. Jedno jest pewne, w 2019 roku czeka nas sporo emocji. My już nie możemy się doczekać, a Wy? 🙂

Fot. www.fiba.basketball/3×3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*