Polsko-słowacki weekend za nami

W tym tygodniu dość spokojnie. W Polsce odbył się tylko jeden turniej, sami wybraliśmy się na Słowację. Zapraszamy do krótkiej lektury:

Gran Prix Wielkopolski 2018 – Września

Trzeci już turniej cyklu Grand Prix Wielkopolski. Tym razem w historycznej Wrześni. Jedna kategoria (open), “jedynie” 8 drużyn na starcie ale za to nieprzypadkowych. Jeżyckie Kuny, Flamingo Basket czy Rezerwowi z Arkiem Kobusem w składzie to przecież uznane już na naszym krajowym podwórku marki. Po wielu zaciętych i emocjonujących pojedynkach najlepsi okazali się Panowie z Poznania – Jeżyckie Kuny ZBW. To już druga (i to z rzędu) wygrana w cyklu Grand Prix Wielkopolski. Mecz o brąz i wielki finał możecie obejrzeć tutaj.

Top 3 zawodów:

  • I miejsce – Jeżyckie Kuny ZBW (Poznań) – Krzysztof Czelusta, Maciej Rostalski, Krzysztof Ulchurski, Piotr Ziółkowski
  • II miejsce – 3×3 Warsaw Lions (Warszawa) – Damian Cechniak, Bartosz Grudziński, Szymon Jniewski, Mikołaj Stopierzyński
  • III miejsce – Rezerwowi (Kutno) – Jakub Cykowski, Emil Janczura, Łukasz Janczura, Arkadiusz Kobus

GRATULUJEMY NAJLEPSZYM ZESPOŁOM ORAZ ORGANIZATOROM!!!


3×3 Central Europe Tour 2018 – Koszyce (Słowacja)

Tym razem wyjątkowo (z uwagi na fakt, że sami braliśmy udział) krótka relacja ze słowackich Koszyc. Turniej z serii 3×3 Central Europe Tour 2018 (w ten sam cykl wchodzą turnieje Grand Prix Polski); zwycięstwo premiowane awansem do finału w Pradze, piękna pogoda, dużo dobrej koszykówki i … my 🙂 Do walki w kategorii Elite zgłosiły się 23 drużyny ze Słowacji, Czech, Ukrainy, Serbii, Bośni i Hercegowiny i Polski. Faza grupowa, każdy z każdym, po dwie najlepsze drużyny awansowały do fazy play off. Jak poszło nam? Mogło być lepiej, ale… Tym razem zapraszamy Was do osobnego artykułu, autorstwa jednego z nas, doświadczonego gracza ale redaktora debiutanta 🙂 Jak się pewnie domyślacie, nie zajęliśmy miejsca w pierwszej trójce bo oni (między innymi) byli lepsi:

  • I miejsce – Energy Team (Słowacja) – Ondrej Haviar, Jozef Vojtek, Ladislav Stoajnov, Lukas Hoferica
  • II miejsce – Mariánské Lázně (Czechy) – Vojtech RUdicky, Jiri Dedek, Marek Sehnal, Martin Novak
  • III miejsce – Game Changers (Czechy) – Jan Karlovsky, Filip Novotny, Miroslav Stafl, Vojtech Vejvar

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW, WYRAZY UZNANIA DLA ORGANIZATORÓW!!! DZIĘKI ZA LEKCJE I DO ZOBACZENIA NIEBAWEM!

Fot. streetballpolska.pl, 3×3.cbf.cz, fb.com/energyteamsvk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*