Big3 – ostatnia kolejka sezonu regularnego

Jak ten czas szybko mija… Sezon regularny za nami. Perfekcyjne 8-0 Trilogy. Kto z kim w play-offs? Zapraszamy na krótkie podsumowanie ostatniej kolejki. 

W ten weekend mecze rozgrywane były w słonecznym Los Angeles. Na trybunach plejada gwiazd, mniejszych lub większych… Razem z nimi prześledźmy walkę na parkiecie i ostateczne rozstrzygnięcia przed play-offami.

 

Tri-State vs Power

Bonzi Wells (8 pkt., 8 zb.), Mike James (17 pkt.), Lee Nailon (13 pkt.), Dominic McGuire (10 pkt.), Lou Amundson

vs

Cuttino Mobley (12 pkt.), DeShawn Stevenson (22 pkt.), Poul McPherson, Rasual Butler, Jerome Williams

Do przerwy mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny miało o co walczyć. Na półmetku, dość niespodziewanie 25-20 prowadzili zawodnicy Tri-State. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nie pomogła motywacja ze strony trenera Clyde’a Drexlera. Power pomimo porażki zajęli ostatecznie 3 miejsce w tabeli a Tri-State z bilansem 3-5 kończą sezon poza pierwszą 4-ką.


Trilogy vs Killer 3’s

Al Harrington (16 pkt.), James White (10 pkt.), Rashad McCants (17 pkt.),  Kenyon Martin, Dion Glover

vs

Stephen Jackson (16 pkt., 9 zb.), Charles Oakley, Mo Evans, Brian Cook (17 pkt.), Eddie Robinson

Debiut Charlesa Oakleya (grającego trenera) nie wypdł najokazalej i nie przyniósł szczęścia Killerom. Do przerwy Trilogy miażdżyli przeciwników 26-8. Na początku drugiej połowy “zwariował” nam nieco Brian Cook, “odpalając” 3 trójki z rzędu. Nagle zrobiło się 28-23… To niestety był koniec emocji. Trilogy tradycyjnie prowadzone przez trio: Harrington, McCants, White pewnie dowieźli prowadzenie do końca meczu. Perfekcyjne 8-0. Czy znajdzie się ktoś kto zatrzyma tą pędzącą machinę w play-offs? Killer 3’s kończą sezon z bilansem 2-6…


 

Ball Hogs vs 3’s Company

Derrick Byars (11 pkt.), Desmon Farmer, Josh Childress (16 pkt.), Xavier Silas (20 pkt.), Brain Scalabrine

vs

DerrMarr Johnson, Andre Owens (19pkt., 8 zb.), David Hawkins,  Al Thornton (11 pkt.), Mike Sweetney

Mecz o wszystko dla 3’s Company, którzy lepiej zaczęli być może uskrzydleni powrotem AI na ławkę trenerską, prowadząc do przerwy 25-19. W drugiej części spotkania trójki zaczęły wpadać Ball Hogsom i zrobiło się remisowo. Końcówka meczu była niesamowicie emocjonująca. Najpierw na trójkę Owensa tym samym odpowiedział Childress. Po chwili kolejne 3 punkty Owensa ale odpowiedź za 4! Tym razem Silas. Dzieła zniszczenia dokończył Childress zdobywając punkty spod kosza po zespołowej akcji całej drużyny. Bardzo ciekawe spotkanie – polecamy obejrzeć. Niestety obie drużyny zagrają jedynie o miejsca 5-8.


 

Ghost Ballers vs 3 Headed Monsters

Mike Bibby (13 pkt.), Ricky Davis (13 pkt.), Ivan Johnson (12 pkt.), Marcus Banks (10 pkt.), Joe Smith

vs

Rashard Lewis (18 pkt.), Eddie Basden, Kwame Brown, Kareem Rush, Mahmoud Abdul-Rauf (9 pkt.)

Mała niespodzianka. Duchy prowadziły od początku do końca meczu. Co prawda dla Potworów ta porażka nic nie zmieniała (pewne 2 miejsce w tabeli) ale naszym zdaniem zbyt łatwo dali sobie skopać tyłki. Rashard Lewis dwoił się i troił ale tego wieczoru nie mógł niestety liczyć na wsparcie, nawet nasz ulubieniec Abdul-Rauf nie był tego dnia w gazie. W obozie przeciwnym aż czterech graczy zdobyło 10 lub więcej punktów. Na pocieszenie Sweet Lew zdobył tytuł najlepszego strzelca sezonu regularnego.

 

Końcowa tabela pierwszego sezonu Big3:

Zwycięzcy poszczególnych statystyk:

Już za tydzień w ponaddźwiękowym Seattle play-offy:

Zapraszamy!!!

Fot. big3.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*