Nowy Sad Al Wahda triumfuje w Pradze, występy polskich drużyn

Witajcie! W ten weekend cykl FIBA 3×3 World Tour 2017 gościł w czeskiej Pradze, gdzie wystąpiły dwie polskie drużyny: R8 Basket 3×3 Kraków oraz Cieniasy 3×3 Basketball. Wspólnie prześledźmy jak im poszło i w jaki sposób Nowy Sad Al Wahda po raz drugi z rzędu “zgarnął pełną pulę”…

Turniej był mocno obsadzony, do Pragi przyjechały właściwie wszystkie topowe drużyny, w tym zwycięzcy dwóch poprzednich odsłon FIBA 3×3 WT 2017: Nowy Sad Al Wahda oraz  Lublana:

Jak zwykle, my najbardziej emocjonowaliśmy się występami polskich drużyn. Panowie z R8 Basket 3×3 Kraków po wygranej z zawodnikami z Aten oraz porażce jednym punktem (wielka szkoda) z drużyną Zemun z Serbii wywalczyli awans do ćwierćfinałów. Niestety Cieniasy po dwóch porażkach w mocnej (chyba nie było słabych) grupie C z drużynami z Belgradu oraz kanadyjskego Saskatoon musieli pożegnać się z turniejem. Wyniki w grupach zgodne z oczekiwaniami. Faworyci wygrali swoje mecze i awansowali z pierwszych miejsc. Tak wyglądała sytuacja na koniec pierwszego dnia:

Drugi raz z rzędu (drugi raz z rzędu wielka szkoda porażki jednym punktem w grupie) drużyna z Krakowa trafiła w ćwierćfinale na zespół nr 1 światowego rankingu. “Nasi” zawodnicy walczyli ze wszystkich sił, Micheal Hicks wystąpił pomimo osobistej tragedii. Mike, Panowie – brawa za walkę! Jesteśmy z Wami na dobre i na złe! Sam mecz możecie obejrzeć tutaj:

Wyniki wszystkich spotkań w fazie pucharowej prezentują się następująco:

A to już mecz finałowy, tym razem Dusan z kumplami dość gładko ograli zawodników z Lublany:

Gratulujemy zwycięzcom, polskim drużynom dziękujemy za walkę i emocje i czekamy na więcej! Kolejny turniej serii World Tour odbędzie się 25/26 sierpnia w Lozannie.

Na koniec zobaczcie co “wyczyniał” zwycięzca konkursu wsadów Gediminas Zitlinskas:

Fot. fiba.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*