Eliminacje do Mistrzostw Europy (panie)

Właśnie zakończył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy kobiet – 3×3 Europe Cup Qualifier 2017. Przeczytajcie jak poszło naszej kobiecej reprezentacji we francuskim Poitiers.

Polki wystąpiły w składzie Jastina Kosalewicz, Angelika Kuras, Paulina Kuras, Karina Różyńska i trafiły do jednej z czterech grup, razem z reprezentacjami Czech i Irlandii (awans uzyskiwały 2 zespoły). Pierwszy mecz, z Irlandkami wyglądał tak:

… i niestety zakończył się naszą porażką 9:14. Rzuty ewidentnie nie chciały znaleźć drogi do kosza i Irlandki praktycznie od początku do końca prowadziły. Ale ponieważ wcześniej przegrały z Czeszkami – ciągle nie traciliśmy szans na awans. I rzeczywiście, w meczu z Czeszkami było już dużo lepiej:

Bardzo wyrównane spotkanie, dopiero w końcówce udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie i dzięki konsekwentnej grze na Jastinę – utrzymać je do samego końca. Zwycięstwo! Niestety… wszystkie drużyny zakończyły grę w grupie z jednym zwycięstwem i porażką, ale to naszym reprezentantkom nie udało się awansować dalej, różnicą punktów :(.

Rozegrały jednak dwa niezłe spotkania i momentami bardzo dobrze oglądało się ich grę – czekamy na więcej!

W całym meczu triumfowały Rosjanki, pokonując w finale Hiszpanię.

Trudno mówić o zaskoczeniu, w końcu to świeżo upieczone mistrzynie świata.

Fot. fiba.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*