Nasi walczą za granicą i to z sukcesami!

W miniony weekend dwie polskie ekipy walczyły w duńskim Odense w turnieju NBA 3X Odense wchodzącego w skład NBA`s Global Basket Tour.

Do Danii wybrały się dwie znane już nam czołowe polskie drużyny:

 

Drużyna z Krakowa dość pechowo nie zdołała wywalczyć awansu z grupy. Po dwóch wygranych: z drużyną z Oslo oraz Reprezentacją Czech(!) przyszła porażka ze składem z Monaco. W ogólnym rozrachunku 3 drużyny miały na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę, o wyjściu z grupy zadecydowała liczba rzuconych małych punktów, których niestety krakowianie uzbierali najmniej…

 

Chłopaki z Kołobrzegu zaczęli nieco gorzej – po pierwszym dniu zmagań, wygranej z drużyną z Kopenhagi oraz porażce z Liman musieli zwyciężyć w ostatnim meczu przeciwko KØBENHAVN. 18:11 dla Cieniasów i ćwierćfinał, w którym po zaciętej walce odprawili do domu drużynę Zenum. W półfinale również po walce ogrywają drużynę z Monaco. Awans do finału zapewnił Cieniasom udział w zawodach World Tour w Pradze. Finał przeciwko drużynie z Bośni i Hercegowiny a w szczególności jego ostatnia sekunda będzie się chyba jeszcze przez jakiś czas śnić po nocach. Porażka w dramatycznych okolicznościach 18-20 i drugie miejsce w całym turnieju. Gratulujemy!!!

A już w najbliższy weekend (17-21 czerwiec) Mistrzostwa Świata we francuskim Nantes.

Trzymamy kciuki!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*